REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Birželio 3 d. 07:00

Vizitai pas gydytojus: auga kontaktinių sveikatos paslaugų skaičius

Vilnius

LSMU nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


176833

Nepaisant didelių žmogiškųjų bei finansinių resursų, kurių reikalauja kova su koronavirusu, keturių šių metų mėnesių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tendencijos kelia atsargų optimizmą. Vizitų pas šeimos gydytojus bei psichiatrus ir psichologus skaičius stabilizavosi, gerokai aktyviau tikrinamasi pagal prevencines sveikatos programas, auga planinių aktyvaus stacionaro gydymo paslaugų mastai.

Jau kelintas mėnuo suaugusiųjų ir vaikų, apsilankančių pas šeimos gydytoją, skaičius išlieka panašus, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) turimi duomenys. Pavyzdžiui, balandį 1000 vaikų teko 264 apsilankymai pas šeimos gydytoją (iš jų kontaktiniai buvo 57,7 proc.), sausį – 279 (kontaktiniai – 42,9). Balandį pas šeimos gydytoją lankėsi 397 iš 1000 suaugusių pacientų (55 kontaktiniai vizitai), sausį – 451 (kontaktiniai – 38). Psichiatro konsultacijos balandį prireikė 22 iš 1000 asmenų, sausį – 25

Teigiamą pagreitį išlaiko pacientų dalyvavimas prevencinėse sveikatos programose. Štai sausį patikra pagal širdies ir kraujagyslių ligų programą siekė 66 proc. 2019 m. lygio, balandį – jau 107 proc., pagal storosios žarnos vėžio prevencijos – atitinkamai 52 proc. ir 120 proc., gimdos kaklelio vėžio prevencijos – 57 proc. ir 111 procentų.

Gydytojų specialistų suteiktų konsultacijų skaičius balandį siekė beveik 84 proc. 2019 m. lygio, sausį, – 59 proc., dienos stacionaro paslaugų lygis – atitinkamai siekė 89 proc. ir 63 procentų. Ypač ūgtelėjo dienos chirurgijos  paslaugų skaičius, kuris  balandį pasiekė beveik 90 proc. 2019 m. lygio, sausį tebuvo 45 procentai. Kas mėnesį didėjo ir planinių aktyvaus stacionaro gydymo paslaugų skaičius: sausį siekė 49,5 proc. 2019 metų lygio, balandį – 74,4 procentus.

„Sveikatos priežiūros paslaugų tendencijos  neabejotinai kelia atsargų optimizmą. Ypač džiugu, kad gerokai suaktyvėjo gyventojų dalyvavimas prevencinėse sveikatos programose. Tai leidžia tikėti, kad ir uždelstų ligų ateityje galbūt bus mažiau“, – sako VLK direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva. Pasak jos, gyventojai ir toliau kviečiami nedelsti ir drąsiai kreiptis į medikus. Visos gydymo įstaigos rūpinasi pacientų, kartu ir medikų, saugumu, todėl infekcijos grėsmė – minimali.

Informaciją apie asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ligonių kasos savo interneto svetainėje atnaujina kartą per mėnesį. Informacija pateikiama pagal 16 rodiklių, kurie patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Duomenys skelbiami ne tik šalies mastu, bet ir pagal regionus, savivaldybes ir net gydymo įstaigas.  

Tarp rodiklių – vaikų ir suaugusiųjų apsilankymų pas šeimos gydytoją bei psichiatrą, pacientų dalyvavimo prevencinėse sveikatos programose statistika, gydytojų specialistų, dienos ir stacionarinių  paslaugų palyginimo su priešepideminiu laikotarpiu – 2019-aisiais – duomenys.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA