Angle down Atgal

Vitalija Jankauskaitė – žurnalistės karjerą iškeitė į politiką

Etaplius.lt tęsia straipsnių ciklą "Kada paskutinį kartą?", kuriame nenuobodžiai pristatome visai neseniai naujai kadencijai išrinktus Lietuvos politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Vitalija Jankauskaitė – Šilalės rajono savivaldybės Tarybos narė. „Gimiau prieš 37 metus Šilalės rajone, Kaltinėnuose. Mokyklą baigiaus Šilalėje. Vilniaus universitete baigiau žurnalistiką. Daug metų dirbau žurnaliste, vėliau turėjau savo verslą. Šiuo metu dirbu žemės ūkio ministro patarėja. Jau 15 metų esu ištekėjusi. Šeimoje auga devynmetė dukrelė Radvilė ir keturmetis šuo Pūkė.“ – apie save sako politikė.

Kada paskutinį kartą?

- žiūrėjote į žvaigždes?

Atidžiai žiūrėjau prieš kokį mėnesį, kai vyras vakare pakvietė į kiemą ir pasiūlė pažiūrėti – koks grožis danguje.


- lipdėte sniego senį?

Užpraeitą žiemą savo kieme kartu su dukrele. Neturėjome angliukų, tai vietoj akių įdėjome akmenukus. Vaikystėje pas senelius visada dėdavome angliukus.


- padėjote kitam?

Šiandien. Padėjau vienai močiutei iš mūsų rajono išspręsti keblų klausimą.


- ką nors pasodinote?

Prieš kelias dienas kieme persodinau gėles iš vieno vazono į kitą. Nesu aktyvi sodininkė ar daržininkė, bet kartais tenka šį tą pasodinti ar pasėti.


- sportavote?

Šįryt dariau mankštą. Stengiuosi gyventi sveikiau, kiek pavyksta. Mankšta ir maudynės po šaltu dušu mano kasdienybė.


- verkėte?

Prieš kokią savaitę. Prisiminusi vaikystę ir mamą. Ilgiuosi mamos, kuri gyvena pas Angelus.


- bučiavotės?

Prieš keletą dienų išlydėdama vyrą į komandiruotę.


- nuoširdžiai juokėtės?

Nepamenu. Labai mėgstu juokauti, bet nuoširdžiai ir iki sielos gelmių juoktis tenka retai. Oi, prisiminiau, prieš kokį mėnesį buvau tokia pervargusi, jog nuėjau į kiną, specialiai į apykvailę komediją. Tokia nuotaika buvo, jog juokiausi iki ašarų.


- skaitėte knygą?

Vakar vakare. Prie lovos turiu kokių penkių knygų krūvelę. Man būdinga skaityti kelias vienu metu. Šiuo metu skaitau “ Jūs esate placebas”, Dr. Jose Dispenza. Apie tai, jog mūsų mintys gali susargdinti, bet gali ir pagydyti. Žmogus pats savo mintimis gali tapti save gydančiu placebo. Mokslinė populiariai parašyta knyga, kurioje aprašoma daug tikrų istorijų apie susirgusius ir pasveikusius dėl nesuprantamų priežasčių, apie eksperimentus ir kvantinę fiziką.


- buvote kine?

Prieš porą savaičių. Mėgstu gerą kiną. Šįkart žiūrėjau „Profesorius“ su Johnny Deppu. Apie vyriškį iš akademinės visuomenės, gerbiamą profesorių, kuris sužino, jog serga vėžiu ir nusprendžia elgtis nestandartiškai, taip , kaip nori pats – nevaržomas visuomenės normų ir taisyklių.


- atostogavote?

Pernai. Ir dabar tuoj atostogausiu. Labai konservatyviai. Prie baseino su knyga, tame pačiame viešbutyje kaip ir praėjusiais metais. Neturiu noro naujiems įspūdžiams šiemet.Nes jų turiu kasdien ir sočiai. Važinėdama į tarybos posėdžius iš sostinės, kur gyvenu, į Šilalę, gyvenu dinamiškai, nenuobodžiai. Vos spėju suktis.


- žaidėte su vaikais?

Su vaiku dažniau ne žaidžiu, o kalbuosi. Mes bendraujame su dukrele pasakodamos viena kitai, ką patyrėme, ką nuveikėme, sutikome, supratome, atradome.


- čiuožėte pačiūžomis?

Niekada. Nemoku. Kažkada neišmokau, o dabar jau gėda mokytis.

- buvote pas gydytoją, sirgote?

Ne taip ir seniai. Sugriebė virusiukas, pirmą kartą per penkerius metus paėmiau nedarbingumą savaitei. Buvo labai keista savaitė.


- vėlavote?

Po truputį retkarčiais pavėluoju. Bet yra keletą kartų nutikę, jog ir visai pamiršau susitikimą. Tada jau supratau, kad laikas stabdyti arklius ir pailsėti.


- jautėtės įsižeidęs?

Šito tai nemoku! Labai sunku man pasijausti įsižeidusiai. Net nežinau, ką pasakytų psichologai apie tokį žmogų? Gal reikėtų bent kartais įsižeisti?


- įžeidėte kitą?

Nebent netyčia, pati to nesuprasdama. Nes specialiai tikrai niekada neįžeidinėju.


- buvote bažnyčioje?

Sekmadienį. Buvo nuostabios Šv. Mišios Rietavo bažnyčioje, kur buvo „inauguruoti“ nauji vargonai. Po mišių klausėmės sopranės A. Liutkutės koncerto. Rietavo bažnyčios klebonas Antanas Gutkauskas be galo šiltas žmogus, o ir pačios bažnyčios atmosfera ypatinga. Gera ten būti!


- pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

Pirmiausia save ne tiek giriu, kiek drąsinu – jog mano mintys šviesios, tad ir darbai tokie turėtų būti. Girtis nemėgstu. Greičiau nuopelnus kitiems perleidžiu. Arba tyliu ir šypsausi, kai kažkas kalba apie mano nuveiktų darbų rezultatą, net neįtardamas, kad aš prie to prisidėjau.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite