Angle down Atgal

Vištyčio bažnyčios parapijiečiai nepamiršta ir per karantiną

Nors viešos pamaldos karantino metu Vištyčio bažnyčioje nevyksta, tačiau darbai vietoje nestovi.

Nuo praeitos savaitės Vištyčio gyventojai kiekvieną vakarą girdi stipriau ir galingiau gaudžiantį Švenčiausios Trejybės bažnyčios varpą, nes jame rekonstruota metalinė varpo šerdis.

Mintis atnaujinti varpo šerdį kilo Vištyčio miestelio vyrams – Juozui Jurkynui, Gintui Šlivinskui ir Gintui Gudiškiui. Medines varpo konstrukcijas atnaujino Bronius Žakevičius, o naująją šerdį pagamino Vištyčio mokyklos-daugiafunkcio centro technologijų mokytojas Vitalius Griučkiūnas.

„Seniai kirbėjo mintis, jog reikia pakeisti varpo šerdį, nes įsiūbuoti varpą reikia taip, kad joje pakabinta šerdis imtų daužytis į varpo šonus vienu ritmu, o ne atvirkščiai“, – kalbėjo Juozas Jurkynas.

Vyrai vien varpo sutvarkymu neapsiribojo. Iš parapijiečių surinktų lėšų bei paramos, kurią skiria iš Vištyčio kilęs verslininkas Donatas Kazlauskas, jie įsigijo reikiamų medžiagų ir atliko kitus atnaujinimo darbus. Bažnyčioje buvo pakeista dalis grindų, taip pat planuojama pakeisti langus.

„Kadangi mūsų klebonas Kęstutis Sprangauskas tarnauja ne tik Vištyčio, bet ir Gražiškių parapijai, nutarėme jam padėti. Vienam viską suspėti yra sunku, o parapija priklauso žmonėms, todėl nusprendėme imtis darbų drauge ir padėti parapijos klebonui“, – kalbėjo J. Jurkynas.

Pasak J. Jurkyno, daug gyventojų savanoriškai puošia miestelį ir Švenčiausios Trejybės bažnyčią. Miestelio moterys vasarą bažnyčiai aukoja darželiuose augintas gėles, o įvairias kompozicijas iš jų kuria Irena Kačkauskienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite