Angle down Atgal

Viskas apie koronaviruso vakciną: kokia būsena kamuoja pasiskiepijus?

JAV mokslininkai atskleidė daugiau faktų apie savo kuriamą mRNA technologijos koronaviruso vakciną.

Kaip skelbia CNN, JAV kuriama vakcina veikia paprastai – sukuria antikūnius ir supažindina organizmą su jais. Tokia vakcina pasiskiepijusių žmonių imuninė sistema susidūrusi su Covid-19 virusu jau žino kaip elgtis ir gamina antikūnius, kurie kovoja su liga.

Amerikos mokslininkų kuriama vakcina gyventojai turės skiepytis du kartus: pirmoji ir antroji skiepų dozė bus kartojama kelių savaičių skirtumu. Iki šiol atlikti klinikiniai tyrimai rodo, kad šios vakcinos veiksmingumas – 95 procentai.

Tiesa, vakcinos veikimo principas nėra naujovė medicinoje. Tokiu principu veikia ir iki šiol naudotos gripo, pasiutligės, Zika vakcinos.

Koronaviruso vakcinos bandymuose dalyvavę gyventojai sako, kad vis dėlto ši vakcina yra šioks toks iššūkis organizmui, tačiau patvirtino, kad apsauga, kurią įgauna organizmas yra verta patirtų nepatogumų.

24 metų skiepų bandymų dalyvis pasakojo, kad iš pradžių skiepas neišsiskyrė niekuo. Tiesiog paprastas dūris į ranką ir pacientas išleidžiamas namo.

„Grįžus namo skiepo vietą skaudėjo gana stipriai. Tiesa, skausmas neplito, skaudėjo tik tą raumenį, kur gavau dūrį. Stengiausi visą vakarą nejudinti šios rankos“, – pasakojo vyriškis.

Tačiau antroji dozė buvo visai kitokia.

„Aš simptomus pajutau po antrosios dozės – vakare sukilo temperatūra, kūnu vaikščiojo šiurpuliai, darėsi šalta“, – apie savijautą pasakojo vyras.

Tiesa, medikai patvirtino, kad tai yra normali organizmo reakcija. Jei jauti simptomus tai reiškia, kad organizmas mokosi kovoti su Covid-19 virusu.

Vakcinos kūrėjai klinikinių tyrimų metu užfiksavo, kad ryškius nepatogumus po skiepo pajuto apie 10 – 15 procentų dalyvių.

Šalutinis poveikis

Mokslininkai sako, kad šalutinis vakcinos poveikis iki galo pasireiškia per du mėnesius nuo antrosios dozės gavimo. Kol kas rimtų bėdų pacientai nepatyrė, tačiau vakcinos kūrėjai pabrėžia, kad tai tik pirmieji šalutiniai vakcinos poveikiai. Daugiau apie tai, kaip vakcina veikia organizmą bus galima sužinoti tik po kelių metų. Nes kai kurios organizmo reakcijos pasireiškia būtent per tiek laiko.

Patys medikai savo sukurta vakcina pasitiki, keletas jau skiepus išbandė ir patys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite