Angle down Atgal

Visagino poliklinikos vaikų skyrių papuošiantys moksleivių ir M.Jonučio piešiniai padės mažiesiems sveikti

Visagino pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vaikų skyrių papuoš vaikų piešiniai, kuriuos ant specialių medinių paveikslų perkels žinomas dailininkas Marius Jonutis.

SBA bendrovės „Visagino linija“ inicijuotam bendruomenės projektui „Sveikstu su pasakų draugais“ bus sukurta 30 piešinių iš daugiau nei 100, kuriuos nupiešė 4 miesto mokyklų pirmokai ir „Visagino linijos“ darbuotojų vaikai. Planuojama, kad panašūs projektai ateityje bus įgyvendinti poliklinikose ar ligoninėse ir kituose miestuose, kuriuose veikia SBA grupės įmonės.

„Mažiesiems Visagino bendruomenės nariams norime suteikti daugiau teigiamų emocijų ten, kur jų labiausiai trūksta. Vizitas pas gydytoją net ir paprasčiausiai apžiūrai vaikams kelia stresą ir baimę. Kol kas šis poliklinikos laukiamasis niekuo nesiskiria nuo bet kurio kito skyriaus, tačiau planuojame, kad jau spalį jį papuoš spalvingi Visagino pirmokų ir mūsų įmonės darbuotojų vaikų piešiniai. Tuomet, laukdami susitikimo su gydytoju mažieji galės smalsiai apžiūrinėti darbus ir negalvoti apie laukiančias ne itin malonias procedūras“, – sako „Visagino linija“ vadovas Raimondas Bakšys.

„Ši iniciatyva gimė pačiu laiku, nes Visagino PSPC po truputį atsinaujina, o tai yra puiki proga dar ir papuošti laukiamuosius vaikų skyriuje. Tikimės, kad nuotaikingi ir spalvingi paveikslai mažiesiems mūsų pacientams patiks ir padės sukurti gerą nuotaiką. O tai yra viena iš priežasčių, skatinančių sparčiau sveikti“, – sako Visagino PSPC vadovė Violeta Dilienė.

Prie šio projekto entuziastingai prisidėjo Visagino „Verdenės“ gimnazijos, „Draugystės“ ir „Gerosios vilties“ progimnazijų bei „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai. Taip pat „Visagino linijos“ darbuotojų vaikai. Moksleiviai iš viso nupiešė daugiau nei 100 piešinių, kurie jau nusiųsti dailininkui Mariui Jonučiui. Iš jų menininkas sukurs 30 paveikslų, kurie papuoš miesto poliklinikos koridorių.

„Vaikų fantazijos neribojome. Kvietėme nupiešti mėgstamiausius pasakų herojus, gyvūnus, labiausiai patinkančius žaislus – tai, kas jiems sukelia tik teigiamas emocijas. Vaikai atsiuntė zuikučių, pandų, kačiukų, pingvinų, raketų, animacinių ir vaidybinių filmų herojų. Dabar šie piešiniai arba atskiri jų elementai suguls į paveikslus, kuriuose pirmokai suras savo sukurtus herojus. Tikiuosi, kad pas gydytoją atėjusiems vaikams bus smagu pamatyti savo, draugo ar pažįstamo piešinį, nes prie kiekvieno bus nurodytas autoriaus vardas“, – pasakoja dailininkas Marius Jonutis.

Menininkas ant medžio plokštės sukurs paveikslų eskizus, o spalvinimui jie vėl grįš į mokyklas pas pirmokus ir „Visagino linijos“ darbuotojų vaikus. Baigus darbus, poliklinikoje vaikų kartu su M. Jonučiu kurtus paveikslus sukabins „Visagino linijos“ darbuotojai.  

Tai ne pirma SBA bendrovės „Visagino linija“ bendruomeninė akcija Visagine. Per karantiną įmonės darbuotojai aukojo lėšas ir nupirko bei sunkiai besiverčiantiems miestiečiams išdalino 70 visaverčio maisto paketų. Taip pat ligoninės ir poliklinikos medikams perdavė kelis šimtus daugkartinių kaukių, respiratorių socialiniams darbuotojams. Visagino ligoninei padovanojo plaučių ventiliavimo aparatą ir valymo-dezinfekavimo mašiną. „Visagino linija“ taip pat ilgametė miesto švenčių bei festivalio „Visagino country“ rėmėja.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite