Angle down Atgal

Visagino moksleiviams – prevencinės paskaitos apie kontrabandą

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinė dalyvauja Visagino savivaldybės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projektų finansavimo konkurse. Įvykdžiusi konkurso sąlygas rinktinė gaus finansinę paramą, už kurią planuoja įsigyti planšetinį kompiuterį. 

Šio projekto tikslas – skatinti jaunimą, pasienio gyventojus bendradarbiauti su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, sudominti pasieniečio profesija, skatinti nepasiduoti nusikalstamo pasaulio pagundoms, suvokti pasekmes įsitraukus į nusikalstamas veiklas. Taip pat būti dorais ir atsakingais Lietuvos Respublikos piliečiais, suvokti, kokią žalą valstybei daro kontrabanda (šešėlinė ekonomika).

Vykdydama konkurso sąlygas, rugsėjo mėnesį Vilniaus pasienio rinktinės vyresnioji specialistė (bendruomenės pareigūnė) Jolanta Vaickuvienė apsilankė keturiose Visagino mokymo įstaigose. Suderinusi su mokyklų vadovais vizitų datas, bendruomenės pareigūnė prevencines paskaitas apie kontrabandą pravedė „Verdenės“, „Atgimimo“ gimnazijų, Draugystės, „Gerosios vilties“ progimnazijų ir „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 442-iems 7-12 klasių moksleiviams.

Vizitų mokymo įstaigose metu buvo siekta, kad kuo daugiau Visagino mokymo įstaigų moksleivių sužinotų apie kontrabandos žalą valstybei, apie pasekmes nepilnamečių bei suaugusiųjų asmenų įtraukimo ir įsitraukimo į nusikalstamas veiklas ir skatinti netoleranciją kontrabandai. Taip užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms ir kitiems teisės pažeidimams, nustatant ir pašalinant jų priežastis ir sąlygas, taip pat individualiai veikiant asmenis, kurie ateityje gali daryti nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus arba gali nukentėti nuo nusikalstamų veikų ar kitų teisės pažeidimų.

Moksleiviai taip pat sužinojo apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą, jos paskirtį, kokias funkcijas ji atlieka ir kokias turi teises. Vyresnių klasių moksleiviams suteikta informacija apie pasienio pareigūnus rengiančią Pasieniečių mokyklą, stojimo į ją sąlygas ir socialines garantijas tapus pasieniečiu.

Atsižvelgiant į nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės, viešosios tvarkos, gyventojų saugumo aktualumą, su Visagino savivaldybe, savivaldybėje esančiomis mokymo įstaigomis planuojama bendradarbiauti ir kitais metais.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite