Angle down Atgal

Visagino gimtadienio magija

Rugpjūtis yra stebuklingas mėnuo – gamta lepina mus šiluma ir vasaros gėrybėmis, lyja žvaigždėmis, na o visaginiečiams, ir visiems, mylintiems mūsų miestą, šį mėnuo ypatingas tuo, kad prieš 45 metus, rugpjūčio mėnesį, suspindo ryškiausia iš žvaigždžių – Visagino miestas. 

45-eri metai – tai daug, ar mažai? Kaip sakė vienas iš Visaginą sveikinusiųjų svečių: žmogui tai – pats jėgų žydėjimas, o miestui – dar tik paauglystė. Visagino ir visaginiečių charakteryje bei charizmoje puikiai dera abi šios būsenos – brandus jėgų žydėjimas ir jaunatviška energija. Tai atsispindėjo ir turiningoje bei spalvingoje gimtadienio renginių programoje.

45-ojo miesto gimtadienio renginiai prasidėjo jau nuo rugpjūčio 1 d. Ši diena buvo pašvęsta sportui – vyko futbolo festivalis „Visagino taurė“, parodomasis paplūdimio krepšinio turnyras, moterų tinklinio turnyras ir, žinoma – tradicinės neįgaliųjų sporto žaidynės. 

Šventinio savaitgalio programą rugpjūčio 6 dieną pradėjo  menininkai – vyko Marijos Ščerbakovos ir jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ parodos „Žvelgiu į ežerų mėlį...“ atidarymas, kaip visada džiuginęs šilta atmosfera ir grakščiai įamžintu Visagino apylinkių grožiu. Vėliau buvo galima pasigėrėti poezijos ir muzikos improvizacijų spektakliu „Tylos sodai“, sukurtu pagal Donaldo Kajoko, Jono Strielkūno, Reginos Katinaitės-Lumpeckienės, Marcelijaus Martinaičio, Justino Marcinkevičiaus ir Birutės Mar eiles, lydimas netikėtų dermių garso takelio ir birbynininko E. Ališausko muzikinių improvizacijų.  

Rugpjūčio 7 d. visaginiečius ir miesto svečius džiugino audiovizualinė instaliacija „Jausmų fejerverkas“, istorinės dokumentikos parodos „Nuo kertinio akmens iki miesto...“ lankytojai galėjo nukeliauti visą kelią nuo miesto įkūrimo iki šių dienų, o padedami Visagino kūrybos namų fotostudijos „Fotofabrikas“ fotografijų parodos „Tada ir dabar“ prisiminti bei palyginti praeities ir dabarties Visaginą. Šią dieną vainikavo tradicinis muzikos vakaras prie Visagino ežero – „Muzikinis saulėlydis“. Visagino paplūdimyje šventės dienomis susirinkusiuosius džiugino ir muzikinis šokantis fontanas.

Didžioji linksmybių diena, rugpjūčio 8-oji, prasidėjo aktyviai – nuo pat ryto sportininkai varžėsi paplūdimio tinklinio, greitųjų šachmatų ir stalo teniso turnyruose. Įspūdingą ir nuoširdų renginį Visaginui dovanojo senjorai erdvėje „Iš širdies į širdį“ – čia netrūko veiklos mūsų mažiausiems, kurie gilinosi į dailės paslaptis, buvo galima apžiūrėti istorines nuotraukas, pasigrožėti įspūdingo dydžio Visagino skraiste, pasiklausyti nuotaikingų senjorų kolektyvų atliekamų dainų ir netgi paragauti tikro uzbekiško plovo!

Oficialioji miesto šventės dalis – iškilmingas Visagino savivaldybės tarybos posėdis džiugino šventine nuotaika ir nuoširdžiais draugų bei kaimynų linkėjimais – sveikinimo žodžius tarė Seimo narys Algimantas Dumbrava, vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius, Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas, Ignalinos rajono vicemeras  Juozas Rokas ir daugelis kitų. Buvo perskaityti Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, europarlamentaro Bronio Ropės, Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimai. Na o Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz pabrėžė Visagino unikalumą, kuriamą išskirtinės bendruomenės ir bendrystės bei padėkojo kiekvienam, kuriančiam gražią ir prasmingą mūsų miesto istoriją, savo mintis, idėjas ir darbus skyrusiam ir iki šiol skiriančiam tam, kad Visaginas būtų geriausia vieta dirbti, mokytis, kurti ir gyventi. Šiais metais gražią sukaktį minėjo ne tik Visagino miestas, bet ir Visagino savivalda – jai sukako 25 metai. Šia proga pasveikinti ilgamečiai Visagino savivaldybės darbuotojai, nuoširdžiu ir kruopščiu darbu kūrę Visagino savivaldą. Padėkota ir miesto kūrėjams, savo rankomis klojusiems mūsų miesto pamatus, išėjusieji Anapilin pagerbti tylos minute. Posėdį papuošė Vitos Pimpienės auklėtinių pasirodymai.

Pasibaigus oficialiajai daliai buvo galima pasinerti į įvairias pramogas – išalkusiųjų laukė gražia tradicija tampantis Visagino piknikas su šefo Ruslano Bolgovo ruoštais mėsainiais ir linksma grupės „Sepa Assorti“ muzika. Norintys pamankštinti protą galėjo išmėginti intelektinius žaidimus. Visagino gimtadienį kartu su šeimininkais šventė ir augintiniai, susirinkę stebėti ir dalyvauti gyvūnų mylėtojų parengtos nuotaikingos programos. Bene labiausiai šurmuliavo mažiesiems skirta erdvė – „Smagumų šalis“, kurioje netrūko veiklos – mažiausiems įteikti pirmi „rimti“ dokumentai – visaginiečių pasai, kiek didesnius vaikus linksmino nuotaikingas koncertas, lėlių teatras, animatoriai ir gausybė edukacinių veiklų.

Santarvės aikštė pasitiko gimtadienio dalyvius spalvomis, garsais ir viliojančiais aromatais – čia buvo galima apžiūrėti paroda-mugę „Pagaminta Visagine“ ir joje įsigyti nagingų visaginiečių rankomis pagamintų dirbinių, paskanauti įvairių valgių bei gėrimų, išmėginti save prie didžiulės šachmatų lentos... Veiklos sau rado kiekvienas! Atėjus didžiojo vakaro koncerto „Mes čia!“ metui gausų būrį visaginiečių ir miesto svečių savo balsais džiugino Visagino talentingiausieji dainininkai, net ir tie, kurie jau senokai išskleidė sparnus sugrįžo pasveikinti savo miesto – Evelina Gaidytė, Viktoras Lapėnas, Ona Kolobovaitė… Renginio metu visaginiečius sveikino ir savivaldybės meras Erlandas Galaguz, savo kalboje pažymėjęs, kad vadovauti tokiam talentingų ir darbščių žmonių miestui – didelė garbė ir atsakomybė. Šventinio koncerto viešnia – Neda Malūnavičiūtė pakerėjo žiūrovus savo nuotaikingomis dainomis ir charizma. Vakarą užbaigė visaginiečių mėgstama grupė „Aura“ ir diskoteka su „Badass Company“.

Dėkojame visiems, kurie savo idėjomis ir darbu prisidėjo prie šventės kūrimo, kurie atėjo pasveikinti Visagino ir buvo drauge. Kartu sukūrėme įspūdingą renginį mūsų miesto bendruomenei ir svečiams. Nuoširdus „Ačiū“ Jums visiems už tai, kad ši miesto šventė buvo kupina gražių akimirkų, gerų emocijų ir šypsenų.

Šventinių akimirkų nuotraukų albumas

Visagino savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite