Angle down Atgal

Visagine atliekami ežero vandens kokybės tyrimai

Visagino savivaldybės administracija informuoja, kad Visagino savivaldybės teritorijoje 2020 m. maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d.) atliekami Visagino ežero vandens kokybės tyrimai dėl melsvadumblių išplitimo ir smėlio parazitologiniai tyrimai. Tyrimai atliekami vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN92:2018 ,,Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“. Tyrimus atlieka Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Vilniaus skyrius.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija informuoja, kad 2020 m. birželio 25 d. vykdyta vandens Visagino ežero maudyklos vandens kokybės stebėsena. Vandens mėginiai buvo imami iš Visagino ežero ties maudykla. Šiuo metu visos Visagino ežero maudymosi vietos yra saugios maudynėms, nes žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų skaičius neviršija leistinų normų. Atliekų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nerasta. Paplūdimio smėlyje, 1 (vienoje) sporto aikštelėje ir 4 (keturiose) vaikams skirtose smėlio dėžėse kirmėlių kiaušinėlių ir lervų neaptikta. Melsvadumblių išplitimas nenustatytas.

Visagino ežero maudyklos vandens kokybei įtaką daro ir paplūdimio aplinka. Poilsiaujantiems prie vandens derėtų neužmiršti, jog paplūdimyje draudžiama: vedžioti šunis ir kitus augintinius, plauti autotransporto priemones, maudytis naudojant muilą ir šampūną, skalbti drabužius, šiukšlinti.

Vandens tyrimams neatitikus higienos normų reikalavimų, žmonės bus nedelsiant informuojama ir atliekama pakartotiniai vandens tyrimai.

Vasaros metu nuvykus prie kitų vandens telkinių, rekomenduojame žmonėms maudytis tik gerai žinomuose arba nuolat stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite