Angle down Atgal

Visą parą dispečerinė laukia kauniečių skambučių dėl po žiemos gatvėse atsivėrusių duobių

Kelininkai, kaip ir kasmet, po žiemos šylant orams seka situaciją ir stengiasi operatyviai tvarkyti atsivėrusias duobes. Ypač gatvių dangai pavojinga pastaruoju metu pastebimai svyruojanti lauko temperatūra, tad duobė gali atsirasti ten, kur jos vakar dar nebuvo.

Pasak Kauno miesto savivaldybės pranešimo, kelių tvarkytojams labai praverčia kauniečių pagalba, be kurios nepavyktų išsyk pamatyti bei įvertinti pusantro tūkstančio Kauno gatvių būklės. Būtent vairuotojai ar praeiviai savo pranešimais smarkiai prisideda, kad žiemos padariniai mieste būtų likviduojami kur kas efektyviau.

„Puikus, produktyvus bendradarbiavimas su miesto gyventojais padeda greitai ir be didesnių nuostolių išspręsti keliuose atsiradusias problemas. Tad ir toliau prašome miestiečių pranešti apie pastebėtas atsivėrusias duobes. Situaciją vertiname ypač rimtai. Jeigu atsivėrusių duobių rasime tose gatvėse, kurios buvo tvarkytos per pastaruosius kelerius metus, reikalausime darbus vykdžiusių rangovų atsakomybės, teikiant garantinį remontą“, – tikino Kauno savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Skambučių dėl gatvėse atsiradusių avarinių kliūčių laukia visą parą budinti miesto dispečerinė.

Pasak A. Pakalniškio, dėvintis keliui, jo dangoje atsiradę net ir mažiausi įtrūkimai vėliau gali virsti nemenka išdauža. Prie to žymiai prisideda oro sąlygos, kai drėgmė prasiskverbia į asfalto dangą ir ten užšąla. Dėl to prastesnės būklės keliuose ir judresnėse gatvėse gali atsiverti pavojų eismui keliančios duobės.

Paprastai kelininkų brigados problemas likviduoja dienos metu. Tačiau net ir naktį, sulaukę skambučio, dispečeriai stengiasi kuo greičiau pavojingas vietas pažymėti ir aptverti, kad gyventojai išvengtų netikėto savo turto apgadinimo bei finansinių nuostolių. Į visus gyventojų pranešimus operatyviai reaguoti pavesta bendrovės „Kauno švara“ specialistams.

„Duobes geriausia tvarkyti sausuoju metų periodu, pasitelkiant karštą asfaltą. Visgi dabar, baigiant nutirpti sniegui ir kaupiantis vandeniui, tokios galimybės nėra. Todėl geriausia išeitis – imtis laikinųjų priemonių ir tvarkyti duobes šalto asfalto mišiniu“, – teigė „Kauno švaros“ atstovas Jonas Tumpa.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite