Angle down Atgal

Visą gyvenimą - vaidyba

„Jokiu būdu nenustokite vaidinti,“-taip pasakė teatro žvaigždė, režisierius Gytis Padegimas, spausdamas Akmenės kultūros namų mėgėjų teatro aktorės Adolfinos JANUŠAITIENĖS ranką.

Akmenės kultūros namų mėgėjų teatras su A.Čechovo pjese „Jubiliejus“ 2016 m. Lietuvos mėgėjų teatrų peržiūroje pelnė laureatų diplomą, o šiemet Priekulėje šventėje „Tegyvuoja teatras“ Akmenės teatras nominuotas net trijose kategorijose: geriausia užsienio dramaturgijos interpretacija, geriausias antraplanis vyro (Artūras Matulevičius) ir antraplanis moters vaidmens atlikimas. Šią nominaciją gavo Adolfina. Kurtuvėnuose taip pat apdovanojo geriausius, geriausio moters vaidmens prizas atiteko Adolfinai.

Adolfinai Janušaitienei mėgėjų teatras – gyvenimo dalis, besitęsianti šešiasdešimt metų. Viskas prasidėjo vaikystėje, kaimo mokykloje, ir tęsiasi. Pagrindinis vaidmuo „Meškos trobelėje“ buvo suvaidintas Kruopių vidurinėje mokykloje, spektaklį su vaikais pastatė mokytoja kraštotyrininkė S. Dimavičienė. Adolfina dirbo įvairiausius darbus – bibliotekoje, kultūros namuose, vadovavo apylinkei , tačiau scena jai visada buvo svarbi. „Esu pati režisavusi spektaklių, kai daugiau nebuvo kam, vaidinusi, organizavusi renginius, juos vedusi, dalyvavusi etnografinio kolektyvo veikloje. Visose kultūros įstaigose, kuriose dirbau, suburdavau dramos ratelį,“- pasakojo ir šiandien Akmenės kultūros namų mėgėjų teatre vaidinanti Adolfina Janušaitienė. Pajuokauju, kad ko gero nelengva vaidinti, kai režisierė dukra Reda Butnorienė? „Viskas gerai, režisieriaus reikia klausyti,“ – šypsosi moteris. Pašmaikštauja, kad giminystė padeda gauti vaidmenų. Sunkoka rasti pjesę didesniam kolektyvui, o vyresnio amžiaus aktoriams Reda net perkuria personažus. Adolfina prisipažįsta esanti skolinga dukrai. Reda nuo vaikystės rašė scenarijus gimnazijos renginiams, vaidino ir svajojo apie režisūros studijas. Bet mama nepalaikė merginos svajonės. „Tuomet Reda manimi patikėjo. Bet į režisūrą vis tiek atėjo, tik sugaišo daug brangaus laiko, o ir kelias buvo vingiuotas. Neatkalbinėkite vaikų nuo svajonės,“ – sako be scenos gyvenimo neįsivaizduojanti Adolfina.

Garbaus amžiaus moteris labai mėgsta žiūrėti spektaklius ir vaidybinius filmus. „Net jeigu man ir nepatinka turinys, atidžiai stebiu aktorius, kaip šie juda, kur atsistoja scenoje. Man tai svarbu, taip mokausi,“- pasakojo išraiškingiausia vaidmens atlikėja pripažinta A. Janušaitienė.

Smalsu buvo, kas būtų jeigu... Jeigu kas sugrąžintų jaunystę, o ji galėtų rinktis iš naujo? „Tikrai rinkčiausi aktorystę ir to mokyčiausi. Jaunystėje ne ką žinojau apie tokią profesiją, kur to galima išmokti,“ – atviravo visa širdimi teatrą mylinti akmeniškė.

Roma JONIKIENĖ

Nuotraukoje iš asmeninio archyvo: Adolfina Janušaitienė su režisieriumi Gyčiu Padegimu

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite