Angle down Atgal

Virtualus pabėgimo kambarys „Žandarai už durų“

Ilgai lauktas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos virtualus pabėgimo kambarys „Žandarai už durų“ jau čia ir laukia pirmųjų drąsuolių, išdrįsiančių įveikti visus galvosūkius ir pasprukti nuo žandarų!

„Žandarai už durų“ – tai kompiuterinis žaidimas, supažindinantis žaidėjus su XIX a. pab. lietuvių kultūriniu gyvenimu, literatūra, Povilo Višinskio asmenybe ir jo nuveiktais darbais.

Idėja sukurti virtualų pabėgimo kambarį bibliotekai kilo kai bibliotekoje įrengtas pabėgimo kambarys „Išlaisvinti Višinskį“ susilaukė didžiulio šiauliečių susidomėjimo. Į pabėgimo kambarį registravosi grupės, šeimos ir iš kitų miestų. Atsižvelgiant į šiandienos realijas (karantinai, įvairūs ribojimai, saugumas) nuspręsta sukurti virtualų pabėgimo kambarį, kurį galima išmėginti tiesiog namie.

Žaidimo scenarijus parengtas remiantis Povilo Višinskio biografija – žaidimo veiksmas vyksta 1900 metais, kai P. Višinskio bute caro žandarai rengėsi daryti kratą. Žaidėjų užduotis – logiškai mąstant, ieškant užuominų, sprendžiant galvosūkius surasti kambario raktą ir kuo greičiau pasprukti nuo žandarų. Kitaip žaidėjo laukia areštas už neteisėtą veiklą lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu.

NUORODA Į ŽAIDIMĄ: http://zandaraiuzduru.savb.lt/

Šia proga biblioteka skelbia konkursą! Dalyvauti paprasta:

  1. Įveikite visus galvosūkius ir pasprukite iš pabėgimo kambario „Žandarai už durų“.
  2. Padarykite ekrano nuotrauką su užrašu, per kiek laiko pavyko įveikti pabėgimo kambarį.
  3. Pasidalinkite šia nuotrauka mūsų „Facebook“ įrašo komentaruose.
  4. Bibliotekos įsteigtus prizą laimės (konkursas vyks iki sausio 7 d. imtinai) vienas dalyvis, kurio pabėgimo laikas bus geriausias.

Žaidimą rekomenduojame žaisti kompiuteriu, nes būtent šiam įrenginiui žaidimas pritaikytas labiausiai.

 

Projekto iniciatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė, knygynų tinklas „Vaga“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite