Angle down Atgal

Virtuali diskusija apie emocinę sveikatą Sally Rooney romane „Normalūs žmonės“

Kovo 9 d., antradienį, 18.00 val. kviečiame dalyvauti virtualioje diskusijoje apie emocinę sveikatą ir psichines traumas airių rašytojos Sally Rooney romane „Normalūs žmonės“ su knygų apžvalgininku Audriumi Ožalu ir psichoterapeutu Dainiumi Jakučioniu.

Susitikimas vyks ŠAVB „Facebook“ paskyroje.

Audrius Ožalas – „15min.lt“ vyr. redaktoriaus pavaduotojas, žurnalistas, knygų apžvalgininkas ir literatūrinių projektų vystytojas.

Dainius Jakučionis – psichoterapeutas, lektorius, tinklaraščio „Pauzė.lt“, projekto „Ką darai, daryk gerai“ tinklalaidės bendraautoris.

Apie romaną:
Visi žino, kad Mariana gyvena dideliame baltame name, į kurį veda nuosavas keliukas, o Konelio mama dirba jame valytoja, bet niekas nesusieja šių dviejų faktų.
Konelis ir Mariana gimė ir augo tame pačiame vakarų Airijos miestelyje, bet tuo panašumai ir baigiasi. Mokykloje Konelis yra populiarus ir visų mėgstamas, o Mariana – vienišė, iš karčios patirties išmokusi laikytis atokiai nuo bendramokslių. Kai jie Marianos virtuvėje užmezga pokalbį, – keblų, bet jaudinantį, – jų gyvenimas pradeda keistis.
„Normalūs žmonės“ – tai istorija apie abipusį susižavėjimą, draugystę ir meilę. Pradėję nuo minėto pokalbio, mes kelerius metus lydime du žmones, – linksmus, kerinčius, sudėtingus, – bandančius gyventi atskirai, bet neįstengiančius. Romane parodoma, kaip sunku pasikeisti. Ir su jaudinančiu švelnumu atskleidžiama, kaip susipažįstame su seksu ir galia, su troškimu skaudinti ir būti skaudinamam, su geismu mylėti ir būti mylimam.
Romanas „Normalūs žmonės“ laimėjo Britanijos metų knygos apdovanojimą, buvo nominuotas „The Man Booker Prize 2018“ ir „Tje Womens‘s Prize for Fiction 2019“. Romanas tapo „Sunday Times“ ir „New York Times“ bestseleriu, 2020 m. pasirodė romano motyvais sukurtas serialas.

Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms.

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite