Angle down Atgal

Virš 50% dydžio mokesčiai eiliniam Lietuvos žmogui yra per maži?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

S. Skvernelio vyriausybė ruošia papildomus mokesčius. Pamažu tampame savo išsirinktos valdžios vergais!

Žiniasklaidos priemonėse pranešinėjama apie valdžios planus įvesti naujus mokesčius: mokesčius nekilnojamajam turtui, mokesčius automobiliams, taršos mokesčius. Eilinis žmonių apiplėšinėjimas teisinamas labai gražiais siekiais, tokiais, kaip pajamų nelygybės mažinimas, didesnių pinigų skyrimas nepasiturintiems, geresnių gydymo, mokymo ir kitų paslaugų teikimas, gamtos apsaugojimas.

Yra didelis „bet“, apie kurį biurokratai nutyli. Lietuvoje iš gaunančio „didžiulį“ vidutinį atlyginimą žmogaus valdžia atima daugiau kaip pusę jo uždarbio mokesčiais: 20 % GPM + 19,5 % SODRAI (6,98 % sveikatos draudimas, 12,52 % pensijoms ir socialinei apsaugai) +3 % pensijų fondai. Apsipirkdami šalia prekės kainos sumokame 21% PVM. Pirkdami alkoholį ar kurą papildomai sumokame akcizus. Gaunasi beveik 60%, tačiau žiniasklaidos priemonėse mūsų išsirinkti valdžios “profesionalai” tvirtina, kad valstybė mokesčių surenka per mažai. Panašu, kad ir naujai mūsų išsirinktas prezidentas G. Nausėda, kalbėdamas apie atskirties mažinimą, omeny turi mokesčių didinimą.

Atimkite iš žmogaus 100% uždarbio ir jis faktiškai taps jūsų vergu. Neturintis savo pinigų žmogus, įstatymiškai lyg ir laisvas, bet tik iki kol prireikia patenkinti kokį nors savo poreikį, pvz. pavalgyti. Jūs maitinsite jį savo nuožiūra, gydysite savo nuožiūra, suteiksite gyvenamą plotą ir aplinką savo nuožiūra ir t.t. Jeigu iš žmogaus atimama daugiau, kaip pusė jo uždarbio ar tokį žmogų dar galima laikyti laisvu?

Esame pusiau vergai savo pačių susikurto valdžios aparato. Žmonės to aiškiai nesuvokia, bet valdžios priespaudą „jaučia savo nugara“, todėl didelė dalis emigruoja ten, kur yra daugiau laisvės, nepaisant to, kad dirba ne lengviau nei Lietuvoje. Tuo tarpu biurokratai yra suinteresuoti valdyti kuo didesnius pinigus ir visi suprantame kodėl.

Kviečiu visus žmones, judėjimus, visas partijas pasipriešinti mokesčių didinimui Lietuvoje. Neabejotinai mūsų mokesčių sistema yra labai netobula, tačiau ją reikia taisyti ne užkraunant papildomus mokesčius, papildomai ribojančius mūsų laisvę, o esamus mokesčius keičiant kitais.

Priešingu atveju, Lietuvoje liks tik valdininkai, pensininkai ir invalidai, nes retam žmogui patinka vergo dalia.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite