Angle down Atgal

VIN kodas – transporto priemonės vizitinė kortelė

Kiekvienas pagamintas automobilis turi unikalų kodą, pagal kurį gali būti identifikuotas. Tai tarsi automobilio vizitinė kortelė, arba asmens kodas. Šis unikalus numeris yra vadinamas VIN (angl. Vehicle Information Number) kodu ir yra unikalus.

Jis gali atskleisti daug informacijos apie automobilį – kokioje šalyje automobilis buvo pagamintas, kokia modelio konfigūracija ir pan. Taip pat VIN kodas gali atskleisti daug informacijos apie tai, kaip automobilis buvo naudojamas, kadangi informacija apie auto įvykius ar techninės apžiūros duomenys, tokie kaip automobilio rida, duomenų bazėse talpinami identifikuojant automobilius būtent pagal VIN kodą. Todėl žinant šį identifikacinį numerį galima pasitikrinti, kaip automobilis buvo naudojamas ankstesnių savininkų.

Kas yra VIN kodas?

VIN kodas yra 17 simbolių ilgio raidžių ir skaičių kombinacija, kurią galima rasti kiekvienoje transporto priemonėje. VIN kodas paprastai būna iškaltas bei užrašytas keliose skirtingose vietose. Jį įprastai galima rasti ant prietaisų skydelio vairuotojo pusėje, ant vairuotojo pusės priekinių durelių, automobilio kėbulo ir keliose kitose vietose. Tai priklauso nuo automobilio gamintojo. Taip pat šis kodas turėtų būti užrašytas automobilio techniniame pase, originaliame naudotojo vadove. VIN kodas yra registruojamas įvairiuose įrašuose, todėl duomenų bazėse kaupiama automobilio istorija.

Pavyzdžiui, žinant VIN kodą galima rasti informaciją apie rimtus kėbulo remonto darbus, transporto priemonės draudimo ir draudiminių įvykių istoriją, transporto priemonės dalyvavimą rimtuose eismo įvykiuose, ridos duomenis ir pan.

Nors VIN kodas gali atrodyti kaip atsitiktinių skaičių ir raidžių seka – taip nėra. Jis pateikia daug informacijos apie pačią transporto priemonę. Pirmieji trys simboliai nurodo kokioje šalyje automobilis buvo surinktas ir kas yra jo gamintojas. Kiti 6 simboliai atskleidžia informaciją apie automobilio modelį, todėl galima išsiaiškinti, ar originalioje komplektacijoje buvo numatytos oro pagalvės, saugos diržai, kokiai klasei priklauso automobilio modelis. Tuo tarpu paskutiniai 8 skaitmenys yra unikalus kiekvieno automobilio modelio kodas.

Kodėl svarbu tikrinti VIN numerio istoriją?

Tikrinti automobilio istoriją yra būtina, kadangi tai padeda atskleisti daug informacijos apie Jūsų transporto priemonę ir gali padėti išvengti rimo broko ar nemalonių pasekmių perkant naudotą automobilį. VIN kodo patikra dažniausiai atliekama internetu, kur pasinaudojus specializuotų kompanijų, tokių kaip CarVertical paslaugomis, galima gauti išsamią ataskaitą apie savo transporto priemonę. Ši bendrovė savo “blockchain” technologija paremtoje duomenų bazėje turi daugiau nei 50 mln. transporto priemonių ir bendradarbiauja su “Volkswagen” (“Volkswagen Future Mobility” programoje) bei GPS kontrolės paslaugas teikiančia GPSWOX (“Connected cars“ programoje).

Kartais nutinka taip, kad gamintojai išleidžia seriją automobilių, turinčių defektą. Paprastai įvykus tokiai situacijai gamintojai informuoja pirkėjus ir keičia brokuotus komponentus nemokamai. Patikrinus VIN kodo istoriją galima sužinoti visą informaciją apie tai, ar gamintojas nebuvo pripažinęs šio modelio brokuotu, ar automobilio modeliui gamintojo iniciatyva nebuvo keičiamos detalės.

Įsigyjant naudotą automobilį VIN kodo patikra yra būtina, kadangi tai leidžia patikrinti, ar pardavėjas yra sąžiningas ir atskleidžia visą informaciją apie automobilį. Išsami automobilio istorijos ataskaita gali pateikti tokią informaciją kaip užfiksuoti automobilio ridos duomenys, kartais automobilio nuotraukos, pateikiama informacija ar automobilis nėra registruotas vogtų transporto priemonių registre, ar nedalyvavo rimtuose eismo įvykiuose.

Įsigyjant naudotą transporto priemonę ypatingai svarbu įsitikinti, ar automobilis nėra vogtas ar areštuotas, kadangi tokiai informacijai paaiškėjus vėliau, transporto priemonė gali būti konfiskuota arba jos savininkas gali susidurti su kitais nemalonumais. Ši informacija paprastai tikrinama transporto priemonės registracijos metu, tačiau jeigu planuojate sumokėti už automobilį anksčiau, būtinai patikrinkite, ar jis neslepia staigmenų.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite