Angle down Atgal

„Vilties tiltas“ – vėl Žemaitijoje

Šventinį savaitgalį „Vilties tilto“ asociacijos nariai ir bičiuliai sulaukė svečių. Šį kartą pas mus apsilankė mūsų ilgalaikiai partneriai iš Lenkijos Varmijos vaivadijos visuomeninės organizacijos „Łancuch Wzajemnošci“, jau tapę gerais „Vilties tilto“draugais. Jie paprašė palydėti į Žemaitiją pasveikinti su nauju paskyrimu į Telšius Vyskupą Algirdą Jurevičių, su kuriuo bičiuliams lenkams, taip pat kaip ir mums, teko daug bendrauti kaip Lietuvoje, taip ir Lenkijoje

Nuvykus į Žemaičių Kalvariją, kur tuo metu Vyskupas dalyvavo garsiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose, daug kam iš mūsų pakeleivių šių atlaidų masiškumas, archajiškos dvidešimt vienos Kryžiaus kalno koplytėlių lankymo su giesmėmis procesijos, būgnų mušimo prie bažnyčios tradicijos padarė neišdildomą įspūdį. Pabuvę šv. Mišiose ir aplankę Vyskupą Algirdą, nuskubėjome link namų. Pakeliui užvažiavome į Vandžiogalą, kur mūsų svečiai pasirašė iš anksto aptartą bendradarbiavimo sutartį su vietos lenkų bendruomenės atstovais.

Mūsų draugų vizitų metu visada paruošiame jiems nedidelius apžvalgos po Lietuvą maršrutus. Kad jau ir buvę Guronyse, mūsų bičiuliai vėl pageidavo apsilankyti kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškėje, o pakeliui į Trakus apžiūrėjome Jono Pauliaus II paminklą Vievyje, Užutrakio dvarą. Svečiams beliko tik pabraidyti skaidriuose Galvės ežero vandenyse ir išlaikyti patirtus įspūdžius iki sekančio atvykimo į Lietuvą.

Norinčius pamatyti daugiau nuotraukų iš kelionės į Žemaitiją, kviečiame apsilankyti Asociacijos „Vilties tiltas“ paskyroje Facebook‘e.

Autorės nuotr.

Vandžiogaloje prieš pasirašant sutartį.
Vandžiogaloje prieš pasirašant sutartį.
Užutrakio dvare.
Užutrakio dvare.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite