Angle down Atgal

Vilnius Turizmo dienai paminėti sukūrė skaitmeninę 3D skulptūrą

Rugsėjo 27 d. minima Pasaulinė turizmo diena ir šios šventės proga Lietuvos sostinė pristato pirmą kartą pasaulio turizmo istorijoje sukurtą virtualią 3D skulptūrą, sujungiančią turizmo bendruomenę. „Go Vilnius“ iniciatyva sukurtas originalus kūrinys įamžino daugiau kaip 100 turizmo sektoriaus atstovų.

Oficialios Vilniaus miesto plėtros agentūros „Go Vilnius“ iniciatyva Vilnius rado ir itin originalių būdų švęsti Turizmo dieną – pristatė skaitmeninę oro baliono pavidalo 3D skulptūrą iš nuotraukų, kuriose galima išvysti daugiau nei 100 Vilniaus turizmo sektoriaus atstovų: turizmo asociacijų ir mokymo įstaigų atstovų, gidų, kelionių agentūrų ir viešbučių darbuotojų, maršrutų kūrėjų ir kitų.

„Vilniuje gyvena ir dirba daugybė turizmo srities profesionalų, kurie savo laiką ir žinias skiria miesto labui. Norime juos pasveikinti šiuo originalu būdu taip išreiškiant padėką už jų bendruomeniškumą, atsidavimą sostinei ir jos unikalių istorijų išsaugojimą. Siekėme sukurti tokį kūrinį, kuris atspindėtų sektoriaus vienybę pandemijos akivaizdoje ir paprastą atviruką ar nuotraukų koliažą nusprendėme paversti skaitmeniniu meno kūriniu „Rising Vilnius“, kurio pagrindiniu akcentu tapo oro balionas – visų laukiamo atgimimo, kilimo į viršų simbolis“, – pranešime cituojama „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Ruošiantis projektui turizmo bendruomenės atstovai buvo kviečiami dalintis savo nuotraukomis ir taip tapti simbolinio kūrinio dalimi. Skulptūrai pasirinktas NFT (angl. „Non-fungible token“) formatas, kurio technologijos leidžia patvirtinti autorystę bei skaitmeninę nuosavybę.

Projekto idėją įgyvendino kūrybos agentūra „Milk“.

Originalų skaitmeninį kūrinį gali išvysti ne tik jame vaizduojami sektoriaus darbuotojai – specialiai sukurtas interneto polapis www.risingvilnius.lt, kuriame skaitmeninę skulptūrą gali apžiūrėti visi norintys.

Rugsėjo 25-26 dienomis Vilnius kvietė paminėti artėjančią Pasaulinę turizmo dieną atrandant sostinę turistų akimis. Turizmo dienos proga Vilniuje vyko įvairūs su švente susiję renginiai ir pramogos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite