Angle down Atgal

Vilniuje L. Kaczynskio gatvę papuošė lentelės ir lenkų kalba

Sostinės centre, Lecho Kaczynskio, gatvėje ketvirtadienį iškilmingai atidengtos simbolinės lentelės lietuvių ir lenkų kalbomis, įamžinant tragiškai žuvusio buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio atminimą jo vardu pavadintoje gatvėje.

Vilniaus miesto Taryba vasario mėnesį suteikė iki tol buvusiai bevardei gatvei iškilaus lenkų diplomato, buvusio prezidento vardą. L. Kačynskio gatvė tęsiasi nuo Planetariumo, kerta Konstitucijos prospektą ir driekiasi iki Lvovo gatvės prie Vilniaus miesto savivaldybės bei ribojasi su Jono Jablonskio skveru. Reprezentatyvi vieta miesto centre tapo dar vienu, tiek vilniečių, tiek miesto svečių, besidominčių Lietuvos diplomatiniai santykiais, traukos objektu.

L. Kaczynskio vardu pavadintos gatvės lentos atidengimo šventėje dalyvavęs premjeras Saulius Skvernelis pažymėjo, kad mes neturime istoriškai, kultūriškai ir emociškai artimesnio partnerio negu Lenkija.

„Tai yra ir prezidento Lecho Kaczynskio nuopelnas, kuris buvo iškiliu Lietuvos draugu ir rėmėju. Šiandien, suteikdami prezidento Kaczynskio vardus Lietuvos miestų aikštėms ir gatvėms, patvirtiname prezidento indėlį į Lietuvos ir Lenkijos santykių darną. Neabejotina, ši asmenybė paliko stiprų pėdsaką dviejų Respublikų naujausių laikų istorijoje“,- kalbėjo premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, ypač svarbi išlieka prezidento L. Kaczynskio strateginė linija, kad Lietuva ir Lenkija yra ir bus saugios tik sutelkdamos bendras pastangas stiprinant transatlantinį bei Europos saugumą, aktyviai remdamos mūsų Rytų partneres jų europiniame kelyje. Tuometinio Lenkijos prezidento asmeninė pozicija ir nuoširdus atsidavimas lėmė, jog bendradarbiavimas ir šalių tarpusavio ryšys tik stiprėjo.

Premjeras akcentavo, kad šiandien didžiuojamės ir labai vertiname abiejų šalių itin glaudžius ir broliškus tarpusavio santykius. „Aš, kaip Lietuvos Vyriausybės vadovas, esu įsipareigojęs tęsti dinamiškus ir glaudžius santykius. Taip, kaip tai matė prezidentas Lechas Kaczynskis“,- sakė Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.

Lentelių atidengimo ceremonijoje dalyvavo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Lenkijos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji Ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska bei kiti garbūs svečiai.

„Šiandien, Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100 metinių išvakarėse, įamžiname žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio atminimą. Taip simboliškai įprasminame dviejų artimų kaimyninių valstybių glaudžius santykius, lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Džiugu, kad lentelėse atsirado ir lenkų kalba. Buvęs Lenkijos prezidentas Vilniuje lankėsi 16 kartų, mylėjo Lietuvą. Jis buvo ir visada bus didelis Lietuvos ir Vilniaus draugas“, - sakė mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Renginyje pasirodė lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wilia“ bei savivaldybės choras „Jauna muzika“.

Buvęs Lenkijos vadovas tragiškai žuvo 2010 metais. L. Kačynskis kartu su tuometiniu Prezidentu Valdu Adamkumi puoselėjo Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę, drauge stiprino valstybių regioninę lyderystę, skatino lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Glaudžius dvišalius santykius įprasmino ir 2009 m. prezidento gautas įvertinimas - L. Kačynskis buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine, aukščiausiu Lietuvos valstybės apdovanojimu.

Dvikalbius L.Kaczynskio gatvės eksterjero elementus sukūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis ir fakulteto lektorius Mindaugas Užkuraitis su studentų komanda.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite