Angle down Atgal

Vilniuje bus siekiama įrengti kelis šimtus mokymosi mieste vietų

Vilniaus miestas, laimėjęs 1 mln. dolerių (876 tūkst. eurų) prizą, rengiasi įrengti mieste kelis šimtus mokymosi vietų, siekiant sostinę paversti didele mokykla.

„Šį rytą paskelbta oficialiai žinia, kad mes esame tarp laimėtojų – tai iš tikrųjų sveikinu visus vilniečius. Akivaizdu, kad švietimas yra ta sritis, kur labiausiai reikia tobulėti, norint pagerinti ateities gyvenimą mums visiems“, – LRT antradienio rytą sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilnius pateko tarp 15 miestų, laimėjusių „Bloomberg Philantropies“ paskelbtą Pasaulinį merų iššūkį.

Idėja, kurią už gautas lėšas įgyvendins miestas, yra ugdymo procesas, atsparesnis tokiems iššūkiams, kaip koronaviruso pandemija.

Pasak R. Šimašiaus, savivaldybė sieks pakeisti nusistovėjusį požiūrį, jog mokykla yra pastatas, ir sieks visame mieste sukurti ugdymui tinkamas erdves.

„Mokykla vis dar yra pastatas, o ne mokymosi procesas. Mes norėjome tą pakeisti ir mintis yra, kad visame mieste atsirastų daugybė vietų, kur mokytojai su klase galėtų ateiti ir vesti integruotas, netradiciškas pamokas“, – kalbėjo meras.

Tai, pasak jo, būtų įmonės, meno erdvės, parkai, gatvės, įstaigos. Per trejus metus jų tikimasi įrengti apie 450. Šiemet rugsėjį tikimasi turėti 150 iš jų.

„Visas miestas yra kaip mokykla – tokia yra mūsų tezė“, – sakė Vilniaus meras.

Savivaldybė sau kelia tikslą, kad projektui pasibaigus apie 10 proc. pamokų vyktų už mokyklų ribų.

Pasaulinis merų iššūkis (Global Mayors Challenge) vyksta penktąjį kartą – tai pasaulinis inovacijų konkursas, kuriuo siekiama paskatinti geriausias miestų idėjas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite