Angle down Atgal

Vilniuje atidarytos multimodalinės aikštelės

Sostinėje startuoja pilotinis projektas – Antakalnyje pradeda veikti dvi multimodalinės aikštelės. Tai specialiai įrengtos vietos, kuriose galima palikti savo įprastus ar elektrinius dviračius, paspirtukus, o kelionę toliau tęsti pėsčiomis ar viešuoju transportu, patogiai įsėdus šalia aikštelių esančiose stotelėse. Tokiu būdu vilniečiai skatinami kombinuoti kelis keliavimo būdus ar išbandyti naujus ir taip po sostinę judėti darniau. Prireikus aikštelėse elektrinius paspirtukus, dviračius galima ir įkrauti.

Šios aikštelės yra dar vienas žingsnis, kuriuo skatiname vilniečius po miestą judėti įvairiau, darniau, o kartu siūlome realius sprendimus, kad tai daryti būtų patogu. Tikimės, kad aikštelės padės kurti didesnę sinergiją tarp skirtingų keliavimo būdų, o vilniečiai šiltąjį sezoną pasitiks atvirai ir noriai jas išbandydami. Kitaip tariant, multimodalinės aikštelės yra jungiamasis elementas tarp viešojo transporto, dviračių, paspirtukų infrastruktūros, taip pat ir kelionių pėsčiomis. Kombinuodami kelis judėjimo būdus, kas jau yra paplitusi praktika daugelyje pasaulio miestų,  galite prisidėti prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo, taip pat rinktis aktyvesnį, tvaresnį gyvenimo būdą“, – SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Aikšteles vilniečiai ras Šilo g. šalia viešojo transporto stotelės „Šilo tiltas“ ir Olandų – T. Kosciuškos g. šalia Olandų g. žiedo. Jomis besinaudojantys galės lanksčiau planuoti savo keliones ir sutaupys laiko, nes nebereikės sukti galvos, kur palikti dviratį ar paspirtuką.

Aikštelėse įrengti durų užraktai, šiuolaikiški dviejų aukštų stovai dviračiams, specialūs stovai paspirtukams ir elektros lizdai jiems įkrauti. Iš viso jose  yra 48 vietos dviračiams ir 4 paspirtukams. Transporto priemonių prirakinimui būtina turėti asmeninę spyną. Aikštelių viduje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios veiks visą parą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite