Angle down Atgal

Vilniaus universiteto chorai gražiausiais kūriniais užbaigs sezoną

Trys Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ klausytojus šeštadienį kviečia į sostinės Šv. Jonų bažnyčioje vyksiantį iškilmingą sezono uždarymo koncertą. Kolektyvai pristatys programą, sudarytą iš gražiausių bei naujausių, taip pat šiemet aukščiausius įvertinimus chorų konkurse „Juventus“ padėjusių pelnyti ir didžiausio pasisekimo tarptautiniuose projektuose užsienyje sulaukusių kūrinių.

Ryškiausias įvykis šiame VU chorų koncertiniame sezone buvo tarptautiniame konkurse „Juventus“ laimėti apdovanojimai - choras „Gaudeamus“ pelnė pirmąją vietą ir buvo apdovanotas specialiuoju prizu už geriausią konkursinę programą, o merginų kolektyvas „Virgo“ iškovojo antrąją vietą ir gavo specialų apdovanojimą už geriausiai atliktą nacionalinį kūrinį.

Per sezoną kolektyvai šalies chorinę kultūrą gan plačiai pristatė užsienyje. Choras „Gaudeamus“ Kovo 11-osios proga koncertavo Paryžiaus Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje. Merginų choras „Virgo“ dalyvavo tarptautiniame konkurse Granadoje (Ispanija) ir savo programą atliko Manuel de Falla koncertų salėje. Neseniai dainininkės grįžo iš gastrolių Lenkijoje ir Baltarusijoje, kur taip pat, kaip ir Vilniuje, surengė kompozitoriaus St. Moniuszkos gimimo 200 metų jubiliejui skirtus koncertus. O mišrus choras „Pro musica“ koncertavo Maskvos P. Čaikovskio valstybinės konservatorijos didžiojoje salėje. Kolektyvas netrukus vyks į Italiją dalyvauti Saviljano mieste vyksiančiame tarptautiniame konkurse.

Šeštadienio koncerte skambės kompozitorių Giedriaus Svilainio, Zitos Bružaitės, Donato Zakaro, Vytauto Miškinio, Juozo Naujalio, taip pat lenko Piotro Janczako ir šiuo metu itin populiaraus latvių kompozitoriaus Eriko Ešenvaldo kūriniai.

Be meno vadovės Rasos Gelgotienės, koncerte diriguos ir kolektyvų chormeisteriai: Ignas Garla, Indrė Veličkaitė ir Modestas Jankūnas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite