Angle down Atgal

Vilniaus savivaldybė savo pastate ketina suteikti erdves baltarusių žiniasklaidai, verslui

Vilniaus savivaldybė savo pastate ketina skirti patalpas, kuriose galėtų įsikurti baltarusių žiniasklaida, nevyriausybinės organizacijos ar įmonės.

Planuojama penkiuose kabinetuose savivaldybės  2-ajame aukšte skirti apie 20 darbo vietų, jos būtų suteikiamos fiziniams asmenims, dirbantiems į Lietuvą iš Baltarusijos persikeliančiose verslo įmonėse, startuoliuose, taip pat tiems, kurie atstovauja baltarusių žiniasklaidai ar nevyriausybinėms organizacijoms.

Jie taip pat privalo turėti daugkartinę Lietuvos vizą arba leidimą gyventi šalyje, Lietuvos institucijų ar įstaigų rekomendacijas.

Patalpas baltarusiams planuojama suteikti neatlygintinai, jose būtų įrengtos darbo vietos su internetu.

Darbo vietos pradžioje jiems būtų suteikiamos trims mėnesiams, terminą galima būtų pratęsti ne ilgiau nei iki pusmečio, jei tuo metu neatsirastų kitų laukiančiųjų laisvos vietos.

Sprendimą Vilniaus savivaldybės taryba svarstys trečiadienį.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad Vilnius taip siekia padėti nuo „teroristinio režimo“ nukentėjusiems kaimynams.

„Vilnius padeda kaimynams, kol jų valstybę užgrobęs teroristinis režimas. Priimdami ir suteikdami darbo erdves nuo Baltarusijos diktatoriaus represijų nukentėjusiems, ieškantiems prieglobsčio mes taip pat prisidedame prie jų laimėjimo ir laimime čia visi  - Vilnius kyla, kai dirbti ir kurti Vilniuje renkasi kūrybingi, laisvės trokštantys žmonės“, - pranešime spaudai sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Baltarusių migracija į Lietuvą, daugiausiai – į Vilnių nuo pernai rugpjūčio suintensyvėjo po Minsko režimo veiksmų prieš opoziciją ir protestuotojus, nepripažįstančius autoritarinio šalies lyderio Aliaksandro Lukašenkos perrinkimo prezidentu. Minskas pastaruoju metu sugriežtino piliečių išvykimą iš šalies motyvuodamas koronaviruso situacija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite