Angle down Atgal

Vilniaus rajono seniūnaičiai dalyvavo praktiniuose mokymuose

Vilniaus rajone įsteigtos 196 seniūnaitijos. Gruodžio 9-10 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės administracija surengė mokymus seniūnaičiams.

Seniūnaitis – aktyvus vietos bendruomenę atstovaujantis gyventojas, kuris dalyvauja pats ir paskatina kitus gyventojus domėtis ir dalyvauti sprendžiant viešuosius vietos reikalus.

Mokymuose dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska palinkėjo seniūnaičiams sėkmės darbuose, pabrėžė, kad jie yra svarbūs tarpininkai tarp gyventojų ir valdžios institucijų.

Seniūnaičiai buvo supažindinti su teisiniais pagrindais: Vietos savivaldos įstatymo straipsniais, reglamentuojančiais seniūnaičio teises ir pareigas, jų atšaukimo tvarką, seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatais ir t. t.

Kaip atsikratyti stambių gabaritų atliekų, kaip parašyti ir pateikti skundą, prašymą viešojo administravimo institucijai – atsakymus į šiuos ir daugelį kitų praktinių klausimų išgirdo mokymuose dalyvavę seniūnaičiai.

Seniūnaičiai sužinojo, kokius klausimus svarsto seniūnaičių sueiga ir išplėstinė seniūnaičių sueiga, kaip sudaroma sueigos darbotvarkė, kaip atrodo jos protokolas. Seniūnaičiai buvo taip pat supažindinti su Vilniaus rajono savivaldybės interneto puslapiu, sužinojo, kaip ieškoti informacijos, kokios rubrikos jiems yra aktualios.

Seniūnaičiai buvo mokomi, kaip, pavyzdžiui, elgtis susidūrus su sunkumais ar sutikus žmogų, kuris išgyvena krizinį laikotarpį (dėl santykių su artimaisiais, materialinės padėties, priklausomybės).

Mokymus vedusi Rita Daugevičienė, Teisės skyriaus vyr. specialistė, pabrėžia, kad tokie mokymai yra naujovė.

„Seniūnaičių praktiniai mokymai yra nauja praktika savivaldoje. Seniūnaičio institutas yra reikalingas, kadangi šie žmonės yra tarpininkai tarp gyventojų ir valdžios atstovų, jie geriausiai žino gyventojų poreikiuos, rūpesčius. Jie gali reikšmingai prisidėti prie Vilniaus rajono gražėjimo“, - vertina teisininkė R. Daugevičienė.

Mokymuose dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos padalinių vadovai bei specialistai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite