Angle down Atgal

Vilniaus rajono savivaldybės atstovai dalyvavo Lenkijos Prezidento Derliaus šventėje Spala mieste

Š. m. rugsėjo 14-15 d. Spala mieste (Lenkijoje) vyko tradicinė Prezidento Derliaus šventė, kurioje ir šiais metais turėjo garbę dalyvauti Vilniaus rajono savivaldybės atstovai.

Vilniaus rajono delegacija, kuriai atstovavo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, tradiciškai įteikė Derliaus šventės pagrindinį simbolį – derliaus vainiką, kuris supintas iš tradicinių margaspalvių Vilniaus krašto verbų. Vainiką sudarė žinoma spalvingų ir meniškų verbų pynėja Agata Granicka.

Daug žmonių surenkančioje ir didelio susidomėjimo sulaukiančioje šventėje apsilankė ir Lenkijos prezidentas Andrzej Duda kartu su žmona Agata Kornhauser-Duda.

Derliaus šventėje netrūko vokalinių ir šokių ansamblių bei žvaigždžių pasirodymų, liaudies amatų parodų, rudens gėrybių ir įvairių gardumynų mugių. Tradiciškai buvo varžytasi ir dėl gražiausio Derliaus vainiko, siekiant laimėti Lenkijos Respublikos Prezidento apdovanojimą.

*Pirmą kartą Vilniaus rajono savivaldybės atstovai kartu su mere Marija Rekst Lenkijos Prezidento Derliaus šventėje dalyvavo 2016 m. Derliaus šventės tradicija Spala mieste siekia tarpukario laikotarpį. 1927 m. šventę inicijavo prezidentas Ignotas Mošcickis (Ignacy Mościcki).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite