Angle down Atgal

Vilniaus rajono gyventojas automobiliu gabeno 8 čečėnus: slėpė net bagažinėje

Vilniaus rajono gyventojas automobiliu „Volkswagen Passat“ neteisėtai gabeno net 8 Lietuvoje prieglobsčio pasiprašiusius ir sprendimo dėl jo nesulaukusius čečėnų tautybės Rusijos piliečius. Vakarų Europą, manoma, pasiekti planavę užsieniečiai keliavo ne tik lengvojo automobilio salone, bet ir bagažinėje.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Lazdijų savivaldybės Petroškų kaimu, kelyje Veisiejai – Kučiūnai, patikrinti sustabdė automobilį „Volkswagen Passat“. Mašiną lietuviškais registracijos numeriais vairavo 35-erių Vilniaus rajono gyventojas.

Paaiškėjo, kad jis gabeno 8 čečėnų tautybės Rusijos piliečius - du vyrus, dvi moteris ir keturis nepilnamečius. Nustatyta, kad jie laikinai gyveno VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje. Rusijos piliečiai čia laukė, kol bus išnagrinėti jų prašymai dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo.

Iš URC teritorijos šiuo metu prieglobsčio prašytojai legaliai gali išeiti dviem valandoms, tačiau išvykti iš Lietuvos jiems negalima. Įtariama, kad šie sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo nesulaukę 8 asmenys planavo per Lenkiją pasiekti kurią nors Vakarų Europos valstybę.

„Volkswagen Passat“ vairavusiam Vilniaus rajono gyventojui VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl pasikėsinimo neteisėtai gabenti žmones per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Vairuotojas uždarytas į areštinę.

Be to, jam už tai, kad automobiliu vežė daugiau asmenų negu numatyta transporto priemonės techninėje charakteristikoje, pasieniečiai skyrė 15 eurų administracinę baudą.

Rusijos piliečiai iš pradžių buvo laikinai apgyvendinti Kalvarijos pasienio užkardoje, o vėliau grąžinti į VSAT Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje.

„Volkswagen Passat“ saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite