Angle down Atgal

Vilniaus pataisos namuose – skandalinga kalinių šventė: neblaivus pričiuptas recidyvistas tiesiog pabėgo

Vilniaus pataisos namuose kaliniams turėtų būti neprieinamas alkoholis, tuo labiau jie neturėtų iš įkalinimo įstaigos pabėgti. Tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį išnagrinėjo daug klausimų keliančią bylą – neblaivus pataisos namuose užtiktas kalinys sugebėjo labai paprastai pabėgti iš šios įstaigos.

Praėjusios Velykos Vilniaus pataisos namuose buvo išties linksmos – nors negalima, kaliniai vaišinosi alkoholiu, o prižiūrėtojai ir kiti pataisos namų darbuotojai ne tik nesugaudė į įkalinimo įstaigą atnešto alkoholio, bet ir nematė, kad kaliniai geria.

Alkoholiu aplaistytos šventės faktas paaiškėjo tik kaliniams jau sugulus miegoti, kai netikėtai prisistatę pareigūnai ėmė tikrinti kalinių girtumą. Vienas iš įkliuvusių neblaivių kalinių buvo prieš tai aštuonis kartus teistas recidyvistas Mantas Razevičius, gimęs 1994 m.

Neblaivus sučiuptas nuteistasis nusprendė nesitaikyti su likimu ir pabėgo iš pataisos namų. Už tai ketvirtadienį teisėja Aušra Dambrauskienė M. Razevičių nuteisė jau devintąjį kartą ir skyrė pusmetį laisvės atėmimo. Kadangi dar nėra atlikęs ankstesnių bausmių, vyras už grotų iš viso praleis dar metus ir 10 mėnesių.

Pabėgo nepilnam pusvalandžiui

Kėdainiuose anksčiau gyvenęs M. Razevičius 2017 m. buvo nuteistas penkerių metų laisvės atėmimo bausme dėl sukčiavimo ir finansinių nusikaltimų, tačiau šiais metais jau buvo tiek reabilitavęsis, kad galėjo dienomis išeiti iš pataisos namų, laisvėje dirbo elektriku. Viskas pasikeitė po balandžio 13-osios, kai kelios minutės prieš vidurnaktį kalinys paspruko iš pataisos namų.

Laisve M. Razevičius džiaugėsi neilgai – bylos duomenimis, keliuose patruliavę pareigūnai bėglį surado vos per valandą, o pats kalinys teisme teigė, kad laisve džiaugėsi tik apie 20 minučių.

M. Razevičius teisme kaltę pripažino ir pateikė gan spalvingą įvykių versiją – anot kalinio, prieš pabėgimą tiek jis, tiek kiti likimo draugai šventė Velykas ir, nors buvo pataisos namuose, vartojo alkoholį. Vyrai jau buvo sugulę miegoti, kai netikėtai prisistatė pareigūnai ir ėmė tikrinti visų girtumą. Anot M. Razevičiaus, kadangi ir pats buvo neblaivus, spontaniškai sumąstė bėgti.

„Su kolegomis nusprendėme Velykas atšvęsti. Iš vakaro atsiguliau miegoti, bet pakėlė pareigūnas, kuris tikrino visus su alkotesteriu. Dauguma buvo pripūtę, aš beveik paskutinis, jei neklystu, pasitikrinau. Liepė susirinkti daiktus, bet aš tų daiktų nesidėjau. Tiesiog apsirengiau ir pro duris išėjau – prižiūrėtojai net nepastebėjo“, – pasakojo teisiamasis.

M. Razevičius pasakojo, kad iš įkalinimo pastato išėjo per avarinį išėjimą, o iš pataisos namų kiemo pasprukti nebuvo sunku – paėmė kieme buvusias kopėčias ir perlipo gan neaukštą pataisos namų sieną.

Į laisvę ištrūkęs M. Razevičius buvo pasiėmęs tik piniginę ir telefoną, o laisvėje, kaip pats teigė, klaidžiojo be tikslo, nes neturėjo jokio plano. „Vaikščiojau. Pirma mintis buvo susirasti cigarečių nusipirkti, nes nebuvau pasiėmęs. Vaikščiojau ratais. Bandžiau dar žemėlapį įsijungti, bet nepavyko“, – pasakojo kalinys.

M. Razevičius teigė besigailintis beprasmiško pabėgimo, kadangi dėl pastarojo neteko galimybės dirbti už pataisos namų sienų ir kitų lengvatų, taip pat tikino, kad pabėgimas buvo spontaniškas ir neplanuotas. „Jei būtume norėję bėgti, tai ne girti ir jau pasiruošę tokiems dalykams. Alkoholis čia ir sugadino viską“, – teisme pasakojo kalinys.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite