Angle down Atgal

Vilniaus mažasis teatras atsiriboja nuo R. Tumino interviu

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras atsiriboja nuo Rusijos televizijoje pasirodžiusio šioje šalyje dirbančio režisieriaus Rimo Tumino interviu, kuriame pastarasis nesureikšmino Lietuvos okupaciją lėmusio Motolovo ir Ribentropo pakto bei pareiškė nelaikantis rusų okupantais. R. Tuminas yra Vilniaus mažojo teatro meno vadovas.

„Minėto interviu metu pasisakymai Lietuvos istoriniais, politiniais klausimais nėra teatro pozicija. Esame įsitikinę, kad menas ir kultūra – tai geriausia terpė, kurioje skaudžios istorinės patirtys įprasminamos ir išreiškiamos tam, kad jos būtų perduodamos iš kartos į kartą ir niekada nebūtų pamirštos“, – teigiama Vilniaus mažojo teatro pranešime.

Jame pažymima, kad sovietinės okupacijos metais buvo įkalinta, nužudyta ir ištremta šimtai tūkstančių žmonių.

„Tai Lietuvos piliečiai, kurie galėjo tapti mokslininkais, menininkais, aktoriais, muzikantais, politikais ar tiesiog laisvos Lietuvos kūrėjais. Šį ypatingai skaudų Lietuvai laikmetį Vilniaus mažasis teatras stengiasi atspindėti ir savo statomuose spektakliuose.  Apgailestaujame, kad menininkai paverčiami propagandinio mums priešiškai nusiteikusios šalies karo įrankiu“, – rašoma pranešime.

Vilniaus mažasis teatras įkurtas 1990 metais, 1997 metais jam suteiktas valstybinio teatro statusas. Ilgą laiką teatrui vadovavo R. Tuminas, šiuo metu dirbantis Maskvos J. Vachtangovo teatre. Jis taip pat oficialiai eina Vilniaus mažojo teatro meno vadovo pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite