Angle down Atgal

Vilniaus gimtadienio proga apdovanoti dešimt nusipelniusių miestiečių

Minint 699-ąsias Vilniaus įkūrimo metines antradienio vakarą rotušėje dešimčiai miestiečių įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą bei garsinimą.

„Tai žmonės, kurie savo talentu ir atkaklumu labiausiai keičia, augina mūsų miestą ir įkvepia mus būti geresniais“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Anot savivaldybės pranešimo, už viso gyvenimo nuopelnus mokslui Šv. Kristoforo apdovanojimas skirtas mokslininkui Arvydui Janulaičiui, už nuopelnus urbanizmui ir architektūrai – vienam iš Vilniaus bendrojo plano rengėjų ir vadovų Mindaugui Grabauskui, už nuopelnus švietimui – Aušrai Kurienei, kartu su kolegomis įgyvendinusiai programą „Big Brothers Big Sisters“ Lietuvoje, smurto prieš vaikus prevencijos ir intervencijos programas, socialines akcijas, tėvystės įgūdžių mokymo programas, kt.

Už Vilniaus kultūros architektūrinius tyrinėjimus Šv. Kristoforo statulėlė įteikta architektūros istorikei Marijai Drėmaitei. Pirmojo šalyje „Vilnius Jazz“ festivalio įkūrėjas Antanas Gustys apdovanotas už indėlį į Vilniaus džiazo kultūrą. Už vilniečių sveikos gyvensenos puoselėjimą Šv. Kristoforu apdovanotas Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas.

Tarptautinės kapitalo rinkų bendrovės „Moody's Corporation“ Vilniaus biuro vadovas Mariano Andrade Gonzalezas įvertintas už verslo plėtrą Vilniuje. Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovei Ligitai Jančorienei apdovanojimas įteiktas už nuopelnus sveikatos apsaugos srityje. Už Vilniaus vardo garsinimą pasaulio medikų bendruomenėje Šv. Kristoforu apdovanota gydytoja, profesorė, mokslininkė Augustina Jankauskienė. Psichologas Robertas Povilaitis apdovanotas už emocinę paramą vaikams. 

Šv. Kristoforo apdovanojimai teikiami nuo 1998-ųjų. Nominacijas apdovanojimui už nuopelnus mokslui, teisėsaugai, švietimui, kultūrai ir menui, Vilniaus istorinei atminčiai, sportui, verslui, turizmo plėtrai, labdarai, architektūros siūlo vilniečiai. Taip pat galimos ir kitos vilniečių pasiūlytos nominacijos.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite