REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Gegužės 3 d. 16:30

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete – kūrybinės fotografijos dirbtuvės

Telšiai

Donata KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


173750

Ar teko girdėti, kad varškė gali tapti puikiu pagrindu nuotraukai ant stiklo išgauti? O panaudojus tam tikrą techniką ant surūdijusios skardos gali atsirasti siluetai, išryškėti formos ant stiklo, išgautos jį mirkant kavoje, vyne?.. Ir visa tai mus supančios aplinkos beribės galimybės, kurias Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto (VDA TF) studentams atskleidė fotografas Dan Hermouet kūrybinių fotografijos dirbtuvių metu.


Foto galerija:

dan-hermouet-headshot.jpg
fotografijos-dirbtuves.jpg
fotografijos-dirbtuves1.jpg
fotografijos-dirbtuves2.jpg
fotografijos-dirbtuves6-1.jpeg
fotografijos-dirbtuves6-2.jpeg
image00001.jpeg
image00002.jpeg
image00003.jpeg
image00004.jpeg
image00007.jpeg
image00008.jpeg
image00007.jpeg
image00008.jpeg

„Užsiėmimus studentams Telšiuose vedantis lektorius – lyg tyras oro gurkšnis po varginančių nuotolinių studijų, – kalbėjo VDA TF dėstytoja prof. Remigija Vaitkutė ir tęsė mintį. – Su D. Hermouet susipažinome pernai. Sužavėjo jo atliekami fotografijos eksperimentai, todėl pasikvietėme lektorių atvykti į Telšius. Tokių fotografijos kūrybinių dirbtuvių Telšiuose dar nėra buvę, tad per pastarąsias dienas įgyta patirtis studentams bus – nepaprastai svarbi“.

Kiekvienas meną studijuojantis studentas turėtų gebėti kokybiškai fotografuoti, todėl svarbu domėtis ir leistis į ieškojimų bei atradimų kelionę, o fotografijos kūrybinės dirbtuvės būtent tai ir davė. Pasak prof. R. Vaitkutės, mokymai organiškai įsilieja į fakultete dėstomą fotografiją.

Fotografas D. Hermouet gimė ir augo Prancūzijoje, o nuo 2000 m. gyvena Velse. Apkeliavęs pasaulį ne mažiau kaip 7 kartus su įvairiomis muzikos grupėmis kaip garso inžinierius ir pasaulinių turų vadovas, darbuose tyrinėja besikeičiančios visuomenės kompleksišką parodoksalumą, situacijų tendenciškumą, visa tai pateikdamas per emocinį estetizmą, stebint žmogų – apmąstant ir išjaučiant jo realybę. D. Hermouet tyrinėjamas pasaulis – įdomus, įtraukiantis, spalvotas giliomis įžvalgomis, išgrynintomis detalėmis, simboliais. Įdomu tai, kad fotografija domėtis Danas pradėjo vos prieš keletą metų, tačiau taip įsitraukė į šį kūrybinį žaidimą, kad, pasitelkdamas cheminius bei fizikinius bandymus ir technikas, jis atranda naujas formas, o kūrybinių projektų metu atradimais dalijasi su kitais.

„Šiandien esame įpratę nedelsiant gauti suskaitmenintą vaizdą, o seminaro metu dalyviai „grįžta laiku“, į analogiją. Kūrybinės dirbtuvės paremtos XIX amžiaus alternatyvia spauda, kuomet naudoti tokie metodai kaip cianotipija, gum bichromate, ir kazeino lėtieji procesai, vadovaujantis kontrasto ir spalvų supratimo sąveikomis“, – pasakojo kartu su lektoriumi kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaujanti kultūros projektų vadovė, švietimo programų direktorė Vaida Andrijauskaitė.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja Metalo meno ir juvelyrikos, Baldų dizaino studentai, Taikomojo meno magistrantė ir studijas baigusi absolventė. Baigiantis kūrybinėms dirbtuvėms surengta lektoriaus D. Hermouet atvira paskaita „Fotografijos studija“.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA