REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Balandžio 20 d. 13:21

Vilniaus apygardos teismas: politinės korupcijos bylai suteiktas prioritetinis statusas

Vilnius

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


35173

Vilniaus apygardos teismą balandžio 19-ąją pasiekė baudžiamoji byla, kurioje įtarimai pareikšti Raimondui Kurlianskiui, Eligijui Masiuliui, Vytautui Gapšiui, Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui, juridiniams asmenims - UAB koncernui „MG Baltic“, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai.

Tą pačią dieną Vilniaus apygardos teismo pirmininkė Loreta Braždienė, atsižvelgusi į Baudžiamųjų bylų skyriaus bylų sudėtingumo įvertinimo komisijos rekomendaciją ir atlikusi pirminį bylos prioritetiškumo vertinimą, nusprendė bylą pripažinti prioritetine.

Pasak teismo pirmininkės, bylai suteiktas prioritetinis statusas, kadangi jos nagrinėjimo operatyvumu siekiama apginti ir apsaugoti viešąjį interesą. Šiai bylai suteikus specialų statusą, minimizuojama galima rizika sumenkinti visuomenės pasitikėjimą teismais ir valstybe dėl galimai ilgos bylos nagrinėjimo trukmės.

Prioritetine pripažintą baudžiamąją bylą nagrinės Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų - Ugniaus Trumpulio, Jurgitos Kolyčienės ir Stasio Lemežio - kolegija.

Kaip ELTA jau skelbė, politinės korupcijos byla teismui perduota atlikus visus būtinus procesinius veiksmus, kaltinamiesiems įteikus kaltinamuosius aktus. Vadinamojoje „MG Baltic“ byloje kaltinimai pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. Bylos perdavimas teismui truko 17 mėnesių.

Ikiteisminiame tyrime apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praeitos ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Kaip žurnalistams teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša bei STT Vilniaus valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Ramūnas Lukošius, svarbiausia, jog „MG Baltic“ atvejis iškilo į viešumą.

„Kaltinimai yra reiškiami dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, sumos yra ganėtinai įspūdingos, bet esmė ne sumose, bet veiklos mechanizme, jos sistematiškume, nebijant tiesioginių prieigų prie politinių veikėjų ir kitų aukštų pareigūnų, valdžios atstovų, kurie gali priimti ir priima sprendimus, kalbėtis su jais, reikalauti, prašyti palankių sprendimų“, - kalbėjo R. Lukošius. Jo teigimu, kai kurie įtarimai nepasitvirtino, kai kurie įtariamieji kaltę neigia.

Įtariama, kad Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, G. Steponavičius - 15 tūkst. eurų, V. Gapšys - daugiau nei 27 tūkst., E. Masiulis kaltinamas daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

Praėjusį pirmadienį išplatintame pranešime „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus bylą pavadino politizuota, o pats koncernas bei politikai kaltinimus vadina nepagrįstais.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA