Angle down Atgal

Vilniaus alėja bus atnaujinta iš pagrindų: pradedami projektavimo darbai

Druskininkų kurorto centre esanti Vilniaus alėja, įrengta daugiau kaip prieš 30 metų, bus atnaujinta iš pagrindų ir neatpažįstamai pakeis savo veidą.

Šią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su Vilniaus alėjos projektą rengsiančiais architektais ir aptarė pagrindinius galimus sprendinius bei idėjas.

Susitikime dalyvavęs meras R. Malinauskas akcentavo, kad projektuojant Vilniaus alėją labai svarbu atsižvelgti į tai, kad joje vyksta šventės, mugės, kad yra intensyvus pėsčiųjų judėjimas – tai Druskininkų širdis, pagrindinė arterija. Todėl būtina sukurti patogią, patrauklią, modernią ir funkcionalią šios alėjos aplinką.

Taip pat pažymėta, kad Druskininkai yra savo želdynais garsėjantis kurortas, todėl pastariesiems būtina skirti daug dėmesio: išanalizuoti ir įvertinti senųjų medžių būklę, išsaugoti vertingus ir sveikus medžius, aplinką papildant naujais, prie aplinkos derančiais želdynais ir gėlynais.

Susitikimo metu buvo dar kartą išsakyta idėja, kad Druskininkams, kaip M. K. Čiurlionio miestui, būtų labai simboliška įrengti šio žymaus menininko Zodiako ženklų ciklo alėją. Zodiako ženklų skulptūros puoštų visą alėją ir neabejotinai taptų dar vienu kurorto traukos centru bei savotiška M. K. Čiurlionio muziejaus ir kurorto centre esančio paminklo žymiausiam Lietuvos menininkui jungtimi.

Dabar Vilniaus alėjoje esančias skulptūras planuojama pastatyti kitose kurorto erdvėse.

Vilniaus alėjos rekonstrukcijos projektas apims visą Vilniaus alėjos teritoriją nuo Vandens parko iki miesto muziejaus, taip pat ir pramogų aikštę. Projektą planuojama įgyvendinti etapais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite