Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Vilkaviškyje – byla, sukrėtusi ir visko mačiusius: trylikametė suaugusio vyro įgeidžius tenkino stoties tualete

Nors įvairiausi statistikos rodikliai ir bankų ekonomistai nuolat byloja, kad gyvenimas Lietuvoje įvairiais atžvilgiais gerėja, apsilankius kai kuriuose atokiau nuo didžiųjų miestų esančiuose šalies kampeliuose galima pastebėti, kad geresniu gyvenimu šiose vietovėse nekvepia.

Tai byloja ne tik mažos pajamos ar sunkios darbo paieškos kai kuriuose lietuviškos provincijos rajonuose – apie stagnaciją dažniausiai byloja tiek tėvų, tiek vietos valdžios požiūris į vaikus. Lyg tyčia žiauriausios nusikaltimų prieš vaikus ir paauglius bylos gimsta ten, kur prastai išplėtota švietimo infrastruktūra, o socialiniai darbuotojai praneša apie tėvų aplaidumą ir nenorą rūpintis atžalomis.

Nors prieš rinkimus kalbama apie rūpinimasi vaikais, švietimą nuveiktus darbus, konkretūs įvykiai byloja, kad nepilnamečių priežiūra ir švietimas Lietuvoje vis dar nesiekia Vakarų Europos lygio. Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmuose neseniai išnagrinėta byla, sutrikdžiusi ir visko mačiusius tyrėjus bei pareigūnus – trylikametė Vilkaviškio rajono gyventoja su tuomet 22 metų sulaukusiu savo draugu seksu užsiiminėjo tiek namuose, šalimais esant globėjai, tiek ir šalia namų buvusios geležinkelio stoties tualete.

Maža to, patekusi į globos namus paauglė ėmė girtis savo „pasiekimais“ – turėtais lytiniais santykiais ir vaikinų skaičiumi.

Suvedžiojo paauglė

Informacijai apie paauglę pasiekus vaiko teisių specialistus, susidomėta ne tik globėja, nepastebėjusia, kas dedasi tiesiai po jos akimis, bet ir pilnamečiu paauglės draugu – to paties Vilkaviškio rajono gyventoju Giedriumi L.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad suaugusio vyro ir paauglės draugystė tęsėsi nuo 2018 m. birželio iki 2019 m. kovo mėnesio. Per šį laikotarpį Giedrius L. mažiausiai du kartus su trylikamete santykiavo šios namuose, taip pat bent kartą lytinę aistrą su paauglę tenkino šalia namų buvusios geležinkelio stoties tualete.

Nors lytiniai santykiai vyko be prievartos, abipusiu sutikimu, seksas su jaunesniu nei 16 metų asmeniu Lietuvoje yra draudžiamas, laikant, kad toks asmuo dar yra pernelyg jaunas, kad suvoktų, ką daro. Dėl šios priežasties Vilkaviškio rajono gyventojas buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Prieš teismą stojęs vyras kaltę pripažino ir teigė besigailintis, tačiau tikino, kad lytiniai santykiai vyko „labiau“ paauglės iniciatyva.

Trylikametės „pasiekimai“ – liūdinantys

Lytinių santykių su suaugusiu vyru turėjusi paauglė pagalbos centro „Užuovėja“ darbuotojus nustebino savo „pasiekimais“ – mergina ne tik pripažino, kad šie lytiniai santykiai jai toli gražu nebuvo pirmieji, bet ir detaliai papasakojo apie savo buvusius vaikinus, telefone rodė jų nuotraukas. „Policija man sakė, kad dėl išprievartavimo, bet ten nieko nebuvo“, ,,dar man ten 20 kažkokių bernų pripaišo, bet čia tik dėl dviejų aš“, – patekusi į pagalbos centrą sakė paauglė.

Trylikametė pokalbio su specialistais metu patvirtino prieš tai turėjusi mažiausiai du seksualinius partnerius, nurodė, kad vienam buvo 16, o kitam – 20 metų, tačiau pastarasis ją apgavo – turėjo šeimą, žmonai buvo „užstatęs vaiką“. „O aš jį jau mylėjau“, – teigė paauglė.

Vėliau, jau atliekant ikiteisminį tyrimą, mergina tyrėjams konkrečiai papasakojo, kad vyresnis vaikinas pas ją tiesiog atvažiuodavo, seksu su juo užsiimdavo be didelių įžangų; kartais – namuose, kartais – geležinkelio stoties tualete.

Nei matė, nei girdėjo

Nors trylikametė seksu užsiiminėjo savo namuose, mergaitės globėja vėliau pareigūnams tvirtino nieko nemačiusi ir negirdėjusi, todėl apie globotinės santykius ir nepranešusi niekam. Moteris tikino – Giedrius L. išties lankėsi jos namuose, tačiau globėja niekada nepalikdavo paauglės su vyru ilgiau nei 10 minučių.

Tuo tarpu mergaitės globėjas teigė, kad jo namuose besilankiusio globotinės draugo net neįsidėmėjo, nes matė vos kartą. Vyras pripažino – Giedrius L. būdavo paauglės kambaryje, tačiau kambario durys visuomet būdavo atviros, o jis arba žmona užeidavo pažiūrėti, ką veikia svečias, tačiau nieko įtartino nepastebėjo.

Kaip akylai stebima globotinė namuose sugebėjo užsiimti seksu, globėjai negalėjo paaiškinti.

Liūdna pabaiga

Kurį laiką trukusi draudžiama draugystė liūdnai baigėsi tiek paauglei, tiek ir pilnametystės sulaukusiam jos draugui.

Atsižvelgus į tai, kad globėjai nepajėgia susitvarkyti su patvirkusia globotine, pasielgta drastiškai – mergina grąžinta į Kybartų globos namus.

Tuo tarpu savo kaltę pripažinęs Giedrius L. neišvengė teistumo – jaunam vyrui skirtas 6 mėnesių laisvės apribojimas, 50 valandų viešųjų darbų, taip pat teks atlyginti 300 eurų įvertintą moralinę žalą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite