Angle down Atgal

Vilkaviškio „Perlo“ komanda – Lietuvos RKL sezono nugalėtoja

Dėl karantino anksčiau laiko nutraukus Lietuvos regionų krepšinio lygos (RKL) sezoną jo nugalėtojais paskelbti Vilkaviškio „Perlo“ krepšininkai.

Viršijo lūkesčius

Praėjusiais metais „Perlas“ tapo RKL B diviziono čempionais, o šiemet galingai debiutavo aukščiausiame lygos divizione. Daugelio nuostabai mūsų krepšininkai reguliarųjį sezoną baigė pirmoje vietoje, iškovoję 25 pergales ir patyrę vos 5 pralaimėjimus. Sezoną nutraukus anksčiau laiko, lygos vykdomasis komitetas nusprendė komandas išrikiuoti pagal jų reguliariajame sezone užimtas vietas. Būtent dėl to „Perlo“ krepšininkai paskelbti RKL nugalėtojais.

„Kiekvienas sportininkas, treneris ar komandos vadovas svajoja titulą iškovoti aikštėje, tačiau šįkart situacija nuo mūsų nepriklausė. Prieš sezoną mūsų tikslas buvo patekti į stipriausiųjų komandų aštuntuką, o svajonė – finalo ketvertas. Neaišku, kurią vietą būtume užėmę, jei sezonas būtų pratęstas. Bent šešios ekipos išsiskyrė savo pajėgumu ir realiai pretendavo į titulą. Mūsų iškovota pirma vieta parodė, kad svarbios visos rungtynės. Kai kurios komandos reguliariajame sezone šiek tiek pataupė savo jėgas, nes tikėjosi atsigriebti atkrintamosiose varžybose. Mes į kiekvieną dvikovą ėjome rimtai nusiteikę, gerbėme visus varžovus. Džiaugiamės, kad buvome paskelbti sezono nugalėtojais“, – sakė „Perlo“ komandos vadovas Rokas Šlivinskas.

Nors ir iškovojo pirmąją vietą, jis turėjo tam tikrų priekaištų RKL vadovams. Roko teigimu, jie jau seniai privalėjo nutraukti sezoną ir paskelbti nugalėtojus. Taip dar kovo viduryje pasielgė dviejų aukščiausių šalies lygų vadovybės: Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionais paskelbti Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, o Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) nugalėtojų titulas atiteko Marijampolės „Sūduvai“. Šios dvi komandos, kaip ir „Perlas“, laimėjo savo lygų reguliariuosius sezonus.

R. Šlivinskas teigė, jog ilgas RKL vadovų delsimas paskelbti galutinį verdiktą įnešė nereikalingos sumaišties ir nežinomybės.

Istorinė galimybė

Nors „Perlo“ krepšininkai paskelbti RKL nugalėtojais, R. Šlivinskas abejojo, ar lygos vadovybė kaip nors pagerbs bei apdovanos geriausią šio sezono komandą. Nepaisant to, vilkaviškiečiams suteikta istorinė galimybė kitą sezoną rungtyniauti antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje – NKL. Ji įprastai atitenka tik RKL čempionams.

Ar tuo pasinaudos, R. Šlivinskas kol kas pasakyti dar negalėjo. Anot jo, viskas priklausys nuo Savivaldybės administracijos požiūrio bei paramos. Norėdamas dalyvauti NKL, klubas privalo turėti reikalavimus atitinkančią sporto salę bei deklaruoti ne mažesnį nei 80 tūkst. eurų metinį biudžetą. Sporto salę Vilkaviškyje planuojama atidaryti spalio pradžioje. Surinkti reikiamą pinigų sumą gali būti daug sunkiau.

„Nežinia, kada dar tokia galimybė gali pasitaikyti, todėl reikia dėti visas pastangas, kad galėtume ją išsinaudoti. Miestui turėti komandą NKL varžybose – prestižo reikalas. Šios lygos kovos transliuojamos ne tik internete, bet ir per televiziją. Tai galėtų būti aktualu ir esamiems bei būsimiems komandos rėmėjams. Norint įgyvendinti tikslus, labai reikės ir mūsų krašto verslininkų pagalbos“, – sakė R. Šlivinskas.

Jis neatmetė galimybės, jog nepavykus debiutuoti NKL, „Perlas“ apskritai gali pasitraukti iš šalies krepšinio žemėlapio ir ateityje nedalyvauti jokiose varžybose.

Lengviau pasikviesti

Šį sezoną marijampoliečio Kęstučio Juozaičio treniruojamo „Perlo“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 17,1 tšk. per rungtynes pelnydavęs Edgaras Stanionis. Naudingiausias ekipos žaidėjas buvo beveik po 17 naudingumo balų kiekviename susitikime rinkdavęs Deividas Rinkūnas. Ekipoje taip pat puikiai rungtyniavo Tomas Milinskas, Paulius Gvazdaitis, Arturs Pelšs, Domantas Senda, Arminas Šaulys, Rokas Čepanonis, Aurimas Birgelis, Rokas Valiulis ir kai kurie kiti sportininkai.

Jei „Perlui“ pavyktų kitą sezoną žaisti NKL, komandos sudėtis greičiausiai pasikeistų. Į ją būtų stengiamasi pakviesti daugiau jaunesnių ir perspektyvesnių krepšininkų. R. Šlivinsko teigimu, žaidėjai į galimybę rungtyniauti Vilkaviškyje dabar žiūri daug palankiau nei prieš keletą metų.

„Iš pradžių visi mūsų organizaciją stebėjo nepatikliai, tačiau pamažu pelnėme gerą vardą, tad sportininkai dabar jau nori rungtyniauti Vilkaviškyje. Jei žaistume NKL varžybose, pasikviesti dar geresnių krepšininkų greičiausiai būtų net lengviau nei rungtyniaujant RKL. NKL kovas sportininkai vertina kaip gerą galimybę tobulėti bei kilti į aukštesnį lygį. Gal nuskambės kiek paradoksaliai, tačiau kartais krepšininkai dėl to net atsisako didesnių atlyginimų“, – sakė „Perlo“ vadovas.

Jis vylėsi, kad Vilkaviškio ekipai ir toliau pavyks kiekvieną sezoną gerinti žaidimą, dalyvauti aukščiausio lygio varžybose bei nuolat kautis tik dėl pergalių. Rokas prasitarė, kad ateityje norėtų koncentruotis ne vien į krepšinį. Jis turi planų atgaivinti ir merdintį rajono futbolą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite