Angle down Atgal

Vilkaviškietė pomėgį pavertė verslu: gamina baldus lėlėms

Vilkaviškyje gyvenančiai Editai Rudzevičienei nuo pat mažens patiko nerti servetėles, pinti apyrankes, megzti lėlėms sijonus bei užsiiminėti kitais rankdarbiais. Neseniai moteris mėgstamą užsiėmimą pavertė papildomu pajamų šaltiniu.

Dovana krikšto dukrai

Šiandien E. Rudzevičienė beveik visą laisvalaikį skiria didžiausiam savo pomėgiui – lėlių baldų ir aksesuarų gamybai. Ji gali valandų valandas kurti miniatiūrines sofas, stalus, sėdmaišius, kilimus, užuolaidas ir kitus panašius daiktus.

Viskas prasidėjo kiek daugiau nei prieš metus. Tuomet moteris suko galvą, ką devintojo gimtadienio proga padovanoti krikšto dukrai. Kaip ir dauguma panašaus amžiaus mergaičių, ji jau buvo sukaupusi nemažai tarp vaikų itin populiarių „L.O.L.“ lėlių. Tai – nedideli, mieli, iki 10 cm aukščio žaisliukai.

Žinodama, kaip krikštaduktė mėgsta žaisti su šiomis lėlytėmis, Edita nusprendė pagaminti joms skirtą baldų rinkinį. Mergaitė labai apsidžiaugė gavusi tokią dovaną, o tai paskatino E. Rudzevičienę nesustoti ir kurti toliau. Šiandien ji gamina ne tik „L.O.L.“ lėlytėms, bet ir Barbėms skirtus daiktus. Taip pat vilkaviškietė kūdikiams siuva išskirtinius minkštus pledukus – kilimėlius. Tai – klientų nuopelnas. Moters teigimu, būtent pirkėjai savo užklausomis skatina ieškoti vis kitų krypčių, pasiūlo naujų idėjų.

„Smagiausia gaminti pilnus rinkinius, kuriuos dažniausiai sudaro žaismingi tapetai, iš kailio pagaminti bei nerti kilimėliai, užuolaidos, lovytės su antklodėmis, pagalvėlėmis ir pledukais, spintos su pakabais bei krepšeliais, spintelės su knygomis, šviečiantys židiniai su malkomis, gėlės, svetainės minkštieji komplektai, sėdmaišiai ir t. t. Mergaitėms patinka baldai, primenantys jų pačių namus. Dėl to ir stengiuosi, kad viskas būtų kuo panašiau į mus supančią aplinką“, – tikino E. Rudzevičienė.

Mėgsta naujoves

Pašnekovė pasakojo, kad kartais į ją besikreipiančios mergaitės jau turi lėlių namukus ir pagrindinius jų baldus. Tuomet jos prašo pagaminti tik tam tikras atskiras namų interjero detales. Pavyzdžiui, vieną sykį Editai teko daryti vazonuose augančias gėles, o kitą kartą jos buvo prašoma nunerti keletą mažyčių kilimukų bei pasiūti daugybę pagalvėlių.

„Kvepiant pavasariu, keičiasi ir spalvų poreikis. Mergaitėms vis labiau norisi ryškesnių, šviesesnių atspalvių. Galima sakyti, kad ir lėlių namų interjeras vaikosi sezono naujovių“, – šypsojosi pašnekovė.

Dažniausiai idėjų savo kūriniams ji semiasi įvairiuose žurnaluose, socialiniuose tinkluose ar interneto svetainėse. Vos pamačiusi dar neregėtą pūkuotą pleduką, įdomią gėlę ar sienos dekoraciją, moteris nieko nelaukdama bando visa tai pritaikyti ir lėlių pasaulyje.

Įprastai gaminimo procese ji stengiasi naudoti kuo daugiau medžiagų – ne tik siūlus ir audinius.

„Laikui bėgant išmokau dirbti su įvairia mediena bei plastiku. Mėgstu viską daryti pati. Nuo mažens man patiko „krapštytis“, išbandyti naujas sritis bei technikas. Pamenu, kaip aštuntoje klasėje dovanų gavau seną siuvimo mašiną. Tuomet ardydavau bei karpydavau nenešiojamus mamos sijonus ir iš jų sau siūdavau sukneles“, – pasakojo Edita.

Pagalba namuose

E. Rudzevičienės darbų pavyzdžius su išsamiais aprašymais galima surasti feisbuko ir instagramo puslapiuose, apsilankius „PipirMėtės“ paskyroje. Tokį pavadinimą vilkaviškietė teigė pasirinkusi dėl to, kad pati dievina mėtų arbatą, o pipirai reikalingi dėl šarmo.

Būtent šiose paskyrose moteris dažniausiai ir bendrauja su savo klientais.

„Dažniausiai baldus ir aksesuarus savo dukroms išrenka mamos. Dažnai jos maloniai nustemba, pamačiusios darbų gausybę ir įvairovę. Pagyros ir gražūs žodžiai visada paglosto širdį. Iki šiol prisimenu itin malonų bendravimą su viena mama ir dviem jos dukromis. Tuomet jos užsakė visą baldų ir aksesuarų rinkinuką, kiekvieną detalę pačios besirinkdamos labai rūpestingai ir atsakingai. Toks jų užsakytas namukas tikrai turės ypatingą aurą. Būna labai smagu gauti klientų nuotraukas su žaidžiančiais vaikais. Vertinu grįžtamąjį ryšį“, – teigė vilkaviškietė.

„PipirMėtės“ veikla E. Rudzevičienei yra tik papildomas užsiėmimas. Ji vienoje iš Vilkaviškio įmonių dirba vadybininke. Ši veikla moteriai taip pat labai patinka. Ji tikino, jog nėra nieko geriau, kaip ryte norėti eiti į darbą, o vakare – grįžti namo.

Būtent vakarais, savaitgaliais bei per atostogas Edita ir stengiasi save realizuoti, gamindama lėlių baldus bei aksesuarus. Vilkaviškietė siekia nuolat tobulėti, todėl neskaičiuoja laiko, praleisto prie šio savo pomėgio. Didžiulį palaikymą ji jaučia ir iš savo šeimos narių.

„Niekuomet nei iš vyro, nei iš vaikų negirdėjau nusiskundimų ar klausimų, kada viską baigsiu. Priešingai, jie man mielai padeda. Pavyzdžiui, dvylikametė dukra parodė, kaip pakeisti siaurapjūklio pjūklelį. Ji pati to išmoko mokykloje. Iš jos nuolat sulaukiu pagalbos karpyti medžiagas bei jas siūti. Dukra dažnai prisideda ir prie idėjų paieškų. Tuo tarpu septynmetis sūnus su didžiausiu kruopštumu dažo baldus, įvairias detales. Jis yra tokio amžiaus, kad visas rinkinukų detales kruopščiai ištyrinėja, smalsiai jomis domisi. Vaikai – tikrieji mano darbo vertintojai. Džiaugiuosi, kad šalia yra ir vyras, kuris motyvuoja bei palaiko. Būtent jis ir paskatino užsiimti smulkiuoju verslu“, – teigė pašnekovė.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite