Vilkai ganyklose kelia siaubą

Utena
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Įprastai rudenį į gyvulių bandas įsisukantys vilkai šiemet kaip niekada anksti pradėjo ganyklose pjauti besiganančias avis. Utenos rajone vos per vieną mėnesį nuo gegužės vidurio plėšrūnai jau sudraskė 24 avis. Pernai rajone vilkai iš viso papjovė 30 avių, 14 ožkų ir 2 veršelius, kurių savininkams sumokėta 3151 euro žala.

Šiemet labiausia nukentėjo Daugailių seniūnijos ūkininkai, netekę 12-os avių. Sudeikių seniūnijoje vilkai sudraskė 6 avis, Saldutiškio ir Kuktiškių – po dvi, Utenos ir Tauragnų – paguldė po vieną avį. Avių savininkams padaryta per 2 tūkst. eurų žala. Visiškai suįžūlėję vilkai užpuola net netoli namų besiganančias avis.

Utenos rajono savivaldybėje yra sudaryta komisija medžiojamų gyvūnų padarytai žalai įvertinti ir apskaičiuoti. Nuo šių metų už vilkų padarytą žalą valstybės vardu atlygina Aplinkos ministerija. .

„Žmonės patys turi labiau pasirūpinti savo gyvūnų apsauga, nes vilkai yra labai gudrūs medžiotojai ir paprastas elektrinis piemuo jiems yra ne kliūtis sumedžioti grobį, – sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda Jankauskienė. – Ganykla, kurioje ganosi avys ar kiti naminiai gyvūnai, turėtų būti aptverta ir saugoma."

Kaip reikėtų elgtis radus ganykloje vilkų sumaitotą naminį gyvūną? Papjauto gyvūno savininkas nedelsdamas turi skambinti seniūnijos seniūnui ir veterinarijos gydytojui. Seniūnas iškart informuoja savivaldybės komisiją, kuri atvyksta į vietą užfiksuoti fakto ir surašo vietos apžiūros aktą.

Pasitaiko atvejų, kai nukentėjusių nuo vilkų gyvūnų šeimininkai apie tai praneša tik po kelių dienų, taip apsunkindami šių plėšrūnų padarytos žalos nustatymą. Svarbu, kad visi ūkinių gyvūnų laikytojai informuotų apie vilkų papjautus gyvūnus, nes nuo to priklauso, kiek bus leista sumedžioti vilkų.