Angle down Atgal

Vileikių pasienio užkardoje lankėsi moksleiviai iš Šilutės miesto mokyklų

Į VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardą atvyko moksleiviai iš Šilutės Vydūno gimnazijos. Šios gimnazijos dešimtokams pasieniečiai papasakojo apie tarnybą pasienyje, vykdomas funkcijas, pristatė techninę sienos kontrolės sistemą.

VSAT pareigūnai demonstravo pasieniečių naudojamą ginkluotę, specialiąsias priemones, techniką, atsakinėjo į gimnazistų užduodamus klausimus: „Kas paskatino rinktis tarnybą pasienyje?“ „Ar daug sulaikote kontrabandininkų?“ „Kokias charakterio savybes turi turėti pasienietis? Ar dažnai tenka naudoti šaunamąjį ginklą? Ar daug sulaikote nelegalių migrantų?“

Mokiniams pasieniečiai demonstravo neperšaunamą liemenę, kurią noriai matavosi pirmadienį į užkardą atvykę Šilutės Pamario mokyklos trečiokai.

Mažieji užkardos svečiai taip pat turėjo galimybę iškamantinėti pasieniečius.

Žiūrėdami filmą jie uždavė daug įdomių, kartai net juokingų klausimų. Vienas vaikas atidžiai žiūrėdamas filmuką pakomentavo, kad pažeidėjas „bėga bėga ir vis tiek nepabėga“ . Po šitokių komentarų auditorijoje nuvilnijo juoko banga.

Užkardoje dirbantys kinologai papasakojo mokiniams kam pareigūnams tarnyboje reikalingi keturkojai, kuo tarnybinis šuo skiriasi nuo kitų šunų. Pareigūnai pademonstravo kaip belgų aviganiai, šios veislės tarnybinių šunų pasienyje yra daugiausia, yra paruošti vykdyti bendrojo paklusnumo, daiktų paieškos bei pažeidėjo sulaikymo komandas.

Kinologai ir jų tarnybiniai šunys sulaukė daug mokinių dėmesio, į juos, pasirodymo metu, buvo nukreipti ne tik vaikų žvilgsniai, tačiau ir mokytojų žvilgsniai. Visi stebintys jų pasirodymą,įdėmiai fiksavo kiekvieną jų judesį. Po pasirodymo nusidriekė eilė, norinčių įsiamžinti su kinologu ir jo augintiniu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite