Angle down Atgal

Vietoj rinkėjų kortelės - pranešimai apie rinkimus

Seimui siūloma atsisakyti rinkėjo kortelių ir jas pakeisti nevardiniais pranešimais apie rinkimus. Juos apylinkių komisijų nariai neturėtų įteikinėti asmeniškai, o galėtų išplatinti per pašto dėžutes arba elektroninių ryšių priemonėmis.

Tai siūlančias Prezidento, Seimo, Savivaldybių tarybų rinkimų ir Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymų pataisas ketvirtadienį Seimui ketina pateikti Seimo narys konservatorius Andrius Kupčinskas.

„Rinkėjo korteles pakeitus pranešimais apie rinkimus, šie nebūtų vardiniai, jų nereiktų įteikti kiekvienam rinkėjui asmeniškai. Sumažėtų neprasmingo darbo krūvis apylinkių komisijų nariams, padidėtų rinkimų organizavimo efektyvumas. Taip pat būtų taupomos lėšos“, - sako projektų rengėjas.

Parengti įstatymų pataisas paskatino paskutinių rinkimų stebėjimas bei gauti nusiskundimai iš rinkimų apylinkių komisijų narių.

„Nedidelį darbo užmokestį gaunantys apylinkių komisijos nariai rinkimus reglamentuojančių įstatymų nustatyta tvarka turi įteikti rinkėjo korteles kiekvienam piliečiui asmeniškai. Tačiau komisijos nariams dažnai tenka susidurti su situacijomis, kai dėl elektroninių durų užraktų ar kitų kliūčių negali patekti į daugiabučių namų laiptines ar privačias valdas, o net ir patekę neranda piliečių namuose, todėl rinkėjo kortelės lieka neįteiktos“, - sako A. Kupčinskas.

Jo nuomone, vardinės rinkėjo kortelės jau yra praradusios savo funkciją, nes kiekvienas pilietis ir be jų gali dalyvauti rinkimuose. Be to, savo rinkėjo kortelę gali išsispausdinti ir pats rinkėjas elektroninių ryšių priemonėmis.

Kaip numato galiojantys įstatymai, šiuo metu rinkėjo kortelė išrašoma ir įteikiama rinkėjui asmeniškai. Rinkėjo kortelių įteikimą rinkėjams organizuoja apylinkės rinkimų komisija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite