Angle down Atgal

Vietoj P. Cvirkos gatvės garažų išdygs „Lidl“?

Gargžduose kurį laiką netilo kalbos apie mieste šaknis norintį įleisti prekybos tinklą „Lidl“. Juk daugelyje Lietuvos miestų „Lidl“ jau veikia ir pirkėjus lepina esą mažesnėmis kainomis. „Banga“ domėjosi, kurioje vietoje toks prekybos centras galėtų išdygti Gargžduose.

Prekybos tinklo plėtra – ne Savivaldybės funkcija

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas „Bangą“ informavo: „Paskutinėmis žiniomis, prekybos tinklas „Lidl“ buvo pateikęs prašymą rajono Savivaldybei dėl žemės sklypo suformavimo konkrečioje vietoje ir aukciono žemės sklypo pardavimui skelbimo. Atsakymas buvo neigiamas, nes kompanijos pasiūlyta vieta neatitinka Gargždų miesto bendrojo plano sprendinių. Kartu buvo pasiūlyta kita galima statybos vieta. Skaitytojams noriu pasakyti, kad prekybos tinklų plėtra nėra nei savarankiška, nei valstybės deleguota Savivaldybės funkcija. Tai privačių kompanijų reikalas. Tuo labiau, kad Savivaldybė nuosavybės teise žemės sklypų nevaldo. Šios kompanijos atstovams buvo pasiūlyta (kaip viena iš galimybių) išpirkti garažus iš privačių asmenų P. Cvirkos gatvėje ir ten statyti prekybos centrą. Tad šiuo metu kamuolys yra „Lidl“ rankose.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius teigė, jei minėtoje vietoje atsirastų „Lidl“, tai neprieštarautų Gargždų miesto bendrajam planui. Tačiau reikėtų spręsti esamo prekybos centro, turgaus, gyvenamųjų namų gretimybių ir galimai būsimos „Lidl“ veiklos suderinamumo, transporto srautų klausimus.

Logiškiau – miesto prieigose

Praėjusios kadencijos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė, turguje jau daug metų prekiaujanti Biruta Alšauskienė teigė, jog sprendimas leisti „Lidl“ įsikurti miesto centre būtų nelogiškas. „Jau mažoji „Maxima“ apsunkino situaciją, yra neišspręstas transporto srautų klausimas, vietos automobiliams labai trūksta. Tačiau rajono politikai kažkada palaimino „Maximos“ atėjimą į miesto centrą. Esu įsitikinusi, kad tokiems prekybos centrams reikėtų kurtis miesto prieigose. Teigiamai vertinu būtent Gargždų prieigose, Klaipėdos gatvėje, pastatytas didžiąją „Maximą“, „Norfą“. Galimos „Lidl“ statybos P. Cvirkos gatvėje situaciją dar labiau komplikuotų“, – akcentavo B. Alšauskienė.

Pakalbinti P. Cvirkos, Smėlio, Vingio gatvių gyventojai šokiruoti tokio valdžios siūlymo. Jau dabar darbo dienomis, šeštadieniais sunku pravažiuoti P. Cvirkos gatve, tai kas dėtųsi, jei atsirastų dar vienas prekybos centras? „Nuolat kalbama apie žaliųjų zonų formavimą miesto centre, statomi atokvėpio suoliukai, tačiau, pasirodo, centrą norima užbombarduoti prekybos centrais. Vis lygiuojamės į Vakarų Europą, tai gal pagaliau pasekime jų pavyzdžiu ir didžiuosius prekybos centrus statykime miestų pašonėse, bet ne gyventojams po langais! Smėlio gatvėje nėra net šaligatvio, tad intensyvesnis eismas keltų didžiulę grėsmę. Norime „Lidl“ parduotuvės, tai užtikrins mūsų didesnę pasirinkimo galimybę, bet ne miesto centre“, – akcentavo miestelėnai.

KOMENTARAS

  • „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Valdas LOPETA: „Domimės įvairiomis plėtros galimybėmis visoje Lietuvoje. Gargždai yra miestas, kuriame taip pat norėtume turėti „Lidl“ parduotuvę, tačiau šiuo metu dar nėra jokių konkrečių sprendimų.“
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite