Angle down Atgal

Viešosios tvarkos pažeidėjai nubausti laisvės atėmimo bausmėmis

Įvertinęs padaryto nusikaltimo pobūdį, jo pavojingumo laipsnį, padarinius, kaltinamųjų asmenybę, elgseną iki nusikalstamos veikos padarymo charakterizuojančius duomenis ir kitas svarbias aplinkybes, Prienų rajono apylinkės teismas, paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje.

Teismas paskyrė R. A. vienerių metų terminuoto laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose, o E. K. - dvylikos mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per visą paskirtosios bausmės atlikimo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (alkoholio), tęsti darbą arba registruotis darbo biržoje ir būti namuose nuo 22.00 val. iki 6.00 val., jeigu tai nesusiję su darbu ir/ar mokslu.

Prienų rajono apylinkės teismo atstovės Jurgitos Drūlienės teigimu, teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad kaltinamieji R. A. ir E. K. be jokios rimtos dingsties, būdami neblaivūs, viešoje vietoje - Prienų miesto centre, elgėsi įžūliai ir ciniškai. Jie prikibo prie niekuo dėtų žmonių, kurie atvyko pasiimti užsisakytos picos bei užėjo į parduotuvę nusipirkti atsigerti. R. A. kumščiu smogė vienam nukentėjusiajam E. V. kartą į nosį. Nuo suduoto smūgio vaikinui bėgo kraujas. E. K. spyrė kitam nukentėjusiajam R. V. koja, pataikydamas į dešinės pusės veido sritį ir pagriebė ranka už kaklo.

Kaltinamieji nusikalstamų veiksmų nenutraukė, jie persekiojo nukentėjusiuosius, eidami paskui, juos stumdė bei keikėsi. Siekdami išvengti konflikto, bandydami atsitraukti nuo įtūžusios neblaivių asmenų kompanijos, persekiojusios miesto centre tamsiu paros metu, užpultieji sėdo į automobilį. Tuo tarpu kaltinamasis R. A. šoko ant R. V. vairuojamo automobilio priekinio dangčio bei spirdamas į automobilį, nulaužė jo dešinės pusės šoninį veidrodėlį. Po to E. K. užšoko ant automobilio priekinio dangčio ir ant jo šokinėjo, daužė stogą.

R. A., gimęs 1996 m., ir E. K., gimęs 1995 m., pripažinti kaltais dėl to, kad viešoje vietoje - Prienų miesto centre, tyčia įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams, taip sutrikdė visuomenės tvarką.

Nukentėjusiųjų civilinius ieškinius teismas tenkino iš dalies. Prienų rajono apylinkės teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite