Angle down Atgal

Vienoje prieš karantiną protestavo tūkstančiai žmonių

Vienoje naujausiame proteste prieš karantiną šeštadienį dalyvavo tūkstančiai žmonių, policija kelis žmones areštavo dėl viešosios tvarkos ir karantino taisyklių pažeidimų, pranešė pareigūnai.

Daug protesto dalyvių žygiuodami per Austrijos sostinės centrą į parką, kur kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) surengė mitingą, buvo be kaukių ir nesilaikė socialinio atstumo.

Austrija praėjusį mėnesį sušvelnino karantiną, vėl atidarė mokyklas, parduotuves ir muziejus.

Tačiau demonstrantai reiškė nepritarimą vis dar galiojantiems suvaržymams, įskaitant restoranų ir kavinių uždarymą, mokyklą lankantiems moksleiviams privalomus testus.

„Kai imamasi priemonių, dėl kurių kone milijonas žmonių lieka be darbo ar išleidžiami atostogų, tai naikina žmones ekonomiškai, o tai tikrai turės ilgalaikių padarinių šeimoms ir jose gyvenantiems vaikams“, – naujienų agentūrai AFP sakė protestuotojas Christopheris Pollackas (Kristoferis Polakas).

Buvęs vidaus reikalų ministras Herbertas Kicklis (Herbertas Kiklis) sakydamas kalbą miniai apkaltino vyriausybę „šokant prie pamišimo slenksčio“.

„Visa tai taip keista ir beprotiška, to negalėtų sugalvoti joks Holivudo režisierius“, – sakė H. Kicklis, turėdamas galvoje tebegaliojančius suvaržymus.

Demonstrantai skandavo šūkius ir laikė plakatus su raginimais atsistatydinti centro dešinės kancleriui Sebastianui Kurzui (Sebastianui Kurcui).

Priešiškumą žiniasklaidai iliustravo skanduotas šūkis „Meluojanti spauda“.

Pranešta apie pavienes peštynes tarp protestuotojų ir kairiojo sparno atsakomosios demonstracijos dalyvių. Mažiausiai vienu atveju policija, norėdama atskirti abiejų stovyklų šalininkus, panaudojo ašarines dujas.

Austrijos žiniasklaida pranešė, kad minioje matėsi tokių kraštutinių dešiniųjų kaip teistas neonacis Gottfriedas Kuesselis (Gotfrydas Kiuselis). Tokių elementų buvo ir ankstesniuose protestuose prieš karantiną.

Policija pranešė, kad kai kurie asmenys buvo areštuoti protestui baigiantis, kuomet dalis žmonių atsisakė skirstytis.

Tokios demonstracijos pastaraisiais mėnesiais vyksta vis dažniau, piliečiams piktinantis suvaržymais ir jų ekonominiu poveikiu.

Vyriausybė yra sakiusi, kad suvaržymai artimiausiomis savaitėmis gali būti dar labiau sušvelninti, jei naujų užsikrėtimo atvejų mažės, ir užsiminė, kad restoranus gali būti leista atidaryti kovo pabaigoje.

Tačiau per parą šalyje išaiškinamų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis po truputį didėjo. Šeštadienį pranešta apie daugiau kaip 2,5 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Sveikatos apsaugos ministras Rudolfas Anschoberis sakė, kad dabar šalyje dominuoja užkrečiamesnė „britiškoji“ koronaviruso atmaina, kelianti nerimą didesniu nei pradinės viruso atmainos užkrečiamumo rodikliu – 1,23.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite