Angle down Atgal

Gal yra norinčių: už gyvenimą Italijoje bus neblogai sumokėta

Vieno pietinio Italijos regiono valdžia vilioja naujakurius ir žada jiems reguliariai mokėti vien už tai, kad jie čia gyventų.

Tokį pasiūlymą pateikė Molise regiono valdžia, susirūpinusi mažėjančiu gyventojų skaičiumi. Naujakuriams ji žada mokėti po 700 eurų kiekvieną mėnesį 3 metus nuo atvykimo.

Tiesa, yra sąlygų.

Norint gauti tokią valdžios paramą reikėtų įsikurti miestelyje, kuriame gyvena mažiau nei 2000 gyventojų, o per trejus metus provincijos teritorijoje sukurti verslą.

„Jeigu mes tik mokėtume atvykėliams pinigus, tai būtų tik dar viena labdara.

Mes norime šiek tiek daugiau: norime, kad žmonės investuotų mūsų provincijoje. Jie čia galėtų įgyvendinti bet kokį sumanymą – atidaryti parduotuvėlę ar restoraną.

Norime įpūsti gyvybės mūsų miestuose ir padidinti gyventojų skaičių“, – sakė provincijos vadovas Donato Toma.

Miesteliuose, į kuriuos atvyks naujakuriai, valdžia žada investuoti bent 10 tūkst. eurų į infrastruktūrą ir finansuoti kultūrinius renginius.

Už 200 kilometrų į pietryčius nuo sostinės Romos esančiame Molise šiuo metu suskaičiuojama 305 tūkst. gyventojų, tai vienas iš Italijos regionų, kuriuose gyventojų skaičius mažėja sparčiausiai – nuo 2014 metų provinciją paliko 9 tūkst. vietinių, drastiškai sumažėjo gimstamumas: kai kuriuose miestuose 2018 metas neužregistruotas nei vienas naujagimis.

Ši problema kamuoja visą šalį – nuo 2014 metų emigracija ir mažėjantis gimstamumas lėmė, jog Italijos gyventojų skaičius sumažėjo 677 tūkst.

Kituose regionuose irgi bandoma netradiciniais būdais prisivilioti naujakurius – pavyzdžiui, saulėtoje Sicilijoje likę tušti namai pardavinėjami už simbolinę 1 euro kainą.

Anglijua.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite