Angle down Atgal

Viename Norvegijos fjordų narai aptiko mįslingą radinį (vaizdo įrašas)

Viename Norvegijos fjordų narai aptiko šį tą keisto. Tyrinėjant fjordo tamsybes jie susidūrė su nežemiškai atrodančiu gyviu, kurio forma priminė kamuolį.

Šį radinį aptiko kapitonas Nils Baadnes ir naras Ronald Raasch, jiems plaukiant tyrimų laivu „REV Ocean“. Netrukus jie išsiaiškino ką regėjo.

„Iš tiesų tai dešimtkojų kalmarų kiaušinių masė,“ – rašoma oficialioje laivo „Twitter“ paskyroje paskelbtoje žinutėje.

Nėra žinoma, kaip kalmarai sukuria šias kiaušinių mases, tačiau jie tikrai stulbinantys: didžiulės gleivių masės, kurių skersmuo kartais siekia ištisus metrus, o jų viduryje inkubuojamos dešimtys tūkstančių kiaušinėlių.

Manoma, kad patelės padeda mažesnes mases, kurios plečiasi kontaktuodamos su vandeniu.

Atrodo, kad skirtingi kalmarai formuoja skirtingas kiaušinių masių formas. Pavyzdžiui, deimantiniai kalmarai (Thysanoteuthis rhombus) globaliu mastu aptinkami tropiniuose ir subtropiniuose vandenyse, suformuoja ilgą gleivių vamzdelį su aplink jį apsivyniojusiomis kiaušinių virtinėmis, kuriuos sudaro iki 43800 kiaušinių, rašo sciencealert.com.

Žmonėms šios masės yra matomos labai retai, nes jos padedamos ganėtinai didelėse gelmėse. Tuomet jos ima skęsti žemyn iki maždaug 150 metrų, kur ir išsirita kalmarų mažyliai, skelbiama „National Geographic“.

Šių gleivių panaudojimas nėra iki galo išsiaiškintas (labai reali apsaugos nuo plėšrūnų galimybė), tačiau surinkti įrodymai rodo, kad jie gali vaidinti apsauginio barjero vaidmenį.

Kaip rašoma 2012 metų tyrime, jūrų biologai, naudodami IVF bandę užauginti kalmarus laboratorijose, nustatė, kad gyvūnai buvo linkę užsikrėsti infekcijomis ir mirdavo vos per kelias valandas.

Tiksliai nėra aišku, kokios rūšies kalmaras suformavo Ørstafjorden masę.

Tarp Norvegijos jūroje gyvenančių kalmarų yra Atlantinis strėlinis skraidkalmaris (T. sagittatus) ir gerokai mažesni Arkties gonatus (Gonatus fabricii) kalmarai.

Vis dėlto, Gonatus rūšių atstovai buvo stebėti jiems perint kiaušinius, taigi jie yra menkai tikėtini šios kiaušinių masės kūrėjai.

Visgi, atradimas ir mūsų žinios apie kalmarų kiaušinius, yra apipinti didelių paslapčių, tačiau kad ir kuri jų rūšis būtų atsakinga už tokį retai aptinkamą darinį, tai iš tiesų buvo įspūdingas ir magiškas reginys.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite