Angle down Atgal

Vicemerė: „Situacija turi keistis, miesto sporto aikštelės turi būti atvertos“

Kad europinėmis lėšomis sutvarkyta krepšinio ir futbolo aikštelė Birutės gatvės pradžioje savaitgaliais būna užrakinta, staigmena buvo Alytaus miesto vicemerei Jurgitai Šukevičienei, kuri kuruoja kultūrą ir sportą Alytaus mieste.

Ar rakindami aikštynus skatiname žmones sportuoti? Gyventojai į juos ateina ir neretai vietoje sporto tenka „bučiuoti“ spyną. Taip nutiko ir savaitgalį su sūnumi sportuoti panorusiai alytiškei. Moteris aikštyną prie Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos rado užrakintą.

Gimnazija Europos Sąjungos lėšomis atnaujino aikštyną su treniruokliais, krepšinio ir mažojo futbolo/rankinio aikštelėmis. Po penkerių metų aikštynas mažai kuo skiriasi nuo naujo. Švietimo įstaigos direktorius Virginijus Skroblas džiaugiasi, kad sporto bazė yra geroje būklės, todėl padėkojo jį prižiūrinčiam asmeniui, kuris anot vadovo, įspėja jaunuolius, jei šie elgiasi netinkamai.

V. Skroblo duomenimis, per mėnesį aikštelėse apsilanko apie 1 tūkst. sportuojančiųjų. Jų galėtų būti ir dar daugiau, tačiau savaitgaliais aikštelės neveikia, jos užrakintos, nes esą trūksta žmoniškųjų išteklių. Tiesa, pasimankštinti galima treniruoklių zonoje.

Gimnazijos vadovo teigimu, buvo daug diskutuota dėl krepšinio aikštelės darbo valandų, atsižvelgta ir į vietos gyventojus, kurie laisvadieniais pageidavo tylos.

Vicemerė J. Šukevičienė, kuruojanti švietimą, sportą ir kultūrą Alytaus mieste, mano, kad situacija turi keistis ir bendruomenei aikštelės turi būti atvertos, o atrakinti ar užrakinti aikštelėms darbuotojo etatas neturėtų būti kuriamas.

Anksčiau panašiai buvo rakinamas stadionas su aikštynu tarp Jotvingių gimnazijos ir Vidzgirio mokyklos, tačiau vėliau ši vieta sportuojantiems tapo atviresnė.

2018 metų eurobarometro tyrimo duomenimis, pagal reguliariai sportuojančių ir besimankštinančių gyventojų procentą mūsų šalis žymiai atsilieka nuo kitų ES valstybių narių: Lietuvoje niekada nesimankština 51% gyventojų, dar blogesnė padėtis jaunimo tarpe – sportuoja kas trečias berniukas ir ir kas penkta mergaitė.

ATNAUJINTA

Panašu, kad ir kitose Alytaus mokyklų aikštelėse sportuojantys nelabai pageidaujami. Po reportažo paskelbimo paskambinęs buvęs vienos švietimo įstaigos fizinio lavinimo mokytojas priminė atvejį, kai mokyklos vadovas liepė lankus ištepti tepalu, kad šoklesni vaikinai nedėtų kamuolio į krepšį...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite