Angle down Atgal

Vicemeras atleistas su trenksmu – rėžė rimtus kaltinimus interpeliacijos iniciatoriams

Politinis rajono gyvenimas audringas. Naujajai rajono savivaldybės tarybos daugumai užteko valios ir balsų atleisti iš užimamų pareigų prieš terminą praradus pasitikėjimą rajono vicemerą Daivarą Rybakovą bei rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Leoną Greičių.

Šie klausimai buvo svarstyti ir priimti neeiliniame tarybos posėdyje rugsėjo 10 dieną. Neeilinio tarybos posėdžio balsavimo rezultatai nepateikė staigmenų. Kas kita baigiamoji vicemero kalba – D. Rybakovas viešoje kalboje žėrė konkrečius kaltinimus interpeliacijos iniciatoriams socialdemokratų frakcijai, ir ypač jos seniūnui Audroniui Zairiui. Neeilinio posėdžio pradžioje paviešintas ir dar vienas naujos daugumos raštas, kuriuo jie reiškia nepasitikėjimą tarybos ir mero sekretoriato vedėjai Genutei Gudaitienei, motyvuojant, kad pasikeitė valdančioji dauguma, o G. Gudaitienės užimamos pareigos yra politinio pasitikėjimo postas.

Ketvirtadienio posėdžio darbotvarkėje buvo svarstomi trys klausimai – rajono savivaldybės vicemero Daivaro Rybakovo ir administracijos direktoriaus pavaduotojo Leono Greičiaus atleidimo iš užimamų pareigų prieš terminą bei tarybos ir mero sekretoriatų bei pareigybių naikinimo klausimai. Šių klausimų ir neeilinio posėdžio iniciatoriai – nauja dauguma, susiformavusi po to, kai socialdemokratų frakcija išėjo iš valdančiosios daugumos.

Į neeilinį tarybos posėdį rugsėjo 10 dieną susirinkusieji tapo liudininkais kilusio tikro politinio karo tarp dviejų buvusių valdančiosios koalicijos partnerių. Tai Jurbarko rajono mero pavaduotojo D. Rybakovo, kuris yra Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyriaus pirmininko bei socialdemokratų frakcijos seniūno bei socialdemokratų Jurbarko skyriaus primininko Audronio Zairio, kuris vienas iš interpeliacijos rajono vicemerui iniciatorių.

Rajono tarybos daugumos vicemero D. Rybakovo kalba ir socialdemokratams mesti kaltinimai neįtikino. Suskaičiavus slapto balsavimo rezultatus, už atleidimą balsavo daugiau  politikų nei sudaro naują daugumą (13 parašų). Už D. Rybakovo atleidimą prieš terminą balsavo 15, prieš 10. Balsavo visi 25 tarybos nariai, visi biuleteniai galiojantys. Tokiu santykiu slapto balsavimo balsai pasiskirstė ir balsuojant už administracijos direktoriaus pavaduotojo L. Greičio atleidimo iš užimamų pareigų. 15 Už, 10 prieš. Administracijos direktoriaus pavaduotojo kalba prieš slapto balsavimo procedūrą buvo trumpa - tikino supratęs, kad jis atleidžiamas ne dėl savo asmeninių darbinių savybių, o dėl pasikeitusios padėties taryboje. Baigiamoji D. Rybakovo kalba buvo kur kas ilgesnė - mesti rimti kaltinimai socialdemokratų frakcijai, ir ypač frakcijos seniūnui kišantis į viešuosius pirkimus, proteguojant partijos narius. Pats A. Zairys kaltinimus atmeta, kad tiesos juose nėra bei pažadėjo savo garbę ir orumą ginti teisme.

Visą straipsnį rasite naujame „Mūsų laikas“ numeryje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite