Angle down Atgal

„Viasna“: Baltarusijoje per pirmadienio protestus sulaikyti 235 žmonės

Baltarusijoje pirmadienį per opozicijos protestus buvo sulaikyti 235 žmonės, pranešė teisių gynimo centras „Viasna“.

Centro duomenimis, daugiausiai žmonių buvo sulaikyta Minske. Areštų taip pat buvo Breste, Gardine, Lydoje, Mogiliave.

Minsko miesto vykdomojo komiteto vyriausioji vidaus reikalų valdyba patvirtino, kad vakare per protestus buvo sulaikomi žmonės. „Patvirtiname sulaikymus už įstatymų dėl masinių renginių pažeidimus“, – sakė sostinės milicijos atstovas, kuris tikslaus sulaikytųjų skaičiaus nenurodė.

Baltarusijoje jau trečią mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų. 

Baltarusijos opozicijos lyderė, buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Cichanouskaja anksčiau šį mėnesį paskelbė A. Lukašenkai „liaudies ultimatumą“ – dviejų savaičių terminą atsistatydinti, nutraukti smurtą ir paleisti politinius kalinius. Priešingu atveju, perspėjo ji, nuo spalio 26-osios bus rengiamas visuotinis streikas.

Pirmadienį ryte baltarusių kanalai „Telegram“ platformoje pradėjo skelbti apie darbuotojų susirinkimus ir galimus streikus virtinėje stambių šalies bendrovių, įskaitant „Grodno Azot“, Minsko ratinių vilkikų gamyklą (MZKT), Minsko traktorių gamyklą (MTZ), Minsko elektrotechnikos gamyklą. Prie jų jungėsi ir privatus verslas.

Be to, pasirodė pranešimų apie „sėdimuosius streikus“ kai kuriose aukštosiose mokyklose, dalies jų studentai nedidelėmis kolonomis išėjo į Minsko gatves. Pasak liudininkų, per studentų akcijas buvo sulaikomi žmonės.

Sostinės centre, kur pirmadienį vakare vyksta „visos šalies akcija streikams palaikyti“, areštuota daugiau kaip 10 žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite