A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Viaduko remontas užsitęsė: darbų pabaigos dar teks palaukti

Balandžio viduryje Šiaulių miesto savivaldybė viešai skelbė, kad Architektų gatvės viaduko remontą ketinama baigti vasaros išvakarėse – gegužės pabaigoje. Visgi jau kone įpusėjus birželiui remonto darbai dar tebevyksta, kol kas pabaigos nematyti. Šiauliečiai ėmė nerimauti, kas kaltas, kad remontas užsitęsė? Kada galima tikėtis eismo atnaujinimo?

Pernai rugpjūtį prasidėjęs viaduko remontas šiauliečiams jau gerokai įgriso. Kasdien į darbą skubantys, ar iš jo grįžtantys miestiečiai piktinasi – dėl remonto darbų piko valandomis susidaro nemenkos spūstys, tad tenka apsišarvuoti kantrybe.

Dar labiau miesto gyventojus papiktino faktas, kad darbai užsitęsė ilgiau, nei buvo žadėta. „Kam žada anksčiau, o po to vėluoja? Galėjo iškart sakyti, kad be vasaros pabaigos nieko nebus“, – socialiniuose tinkluose pažadais piktinosi šiauliečiai.
 

Darbai užsitęsė dėl rangovo kaltės

Miesto ūkio ir aplinkos skyrius informavo, kad viaduko remonto darbai užsitęsė dėl rangovo kaltės. Esą, apie priežastis rangovas neinformavo. Esant tokiai situacijai, kai darbai užsitęsia dėl rangovo vėlavimo, Šiaulių miesto savivaldybė įgyja teisę skaičiuoti delspinigius. Savivaldybės teigimu, darbų pabaiga numatoma iki liepos 1 dienos.  

Susisiekus su viaduko remontą atliekančios UAB „Šiaulių plentas“ generaliniu direktoriumi Juozu Alekna, paaiškėjo, kad remontas užsitęsė, nes proceso metu atsirado papildomų darbų, kurie iš anksto nebuvo suplanuoti. „Atsirado daug papildomų darbų, kurie nebuvo numatyti projekte: tai ir prietilčio problemos, ir papildomi atitvarai. Tiesiog padidėjo darbų apimtys, o mes nebuvome suplanavę žmonių tokiam kiekiui. Aš suprantu visų nekantrumą, bet tai nėra paprasti darbai. Iš tikrųjų tai lėti darbai, reikalaujantys daug žmonių. Prisideda ir technologiniai dalykai, tenka laukti, kol betonas sustings, kad galėtume pradėti kitą etapą“, – teigė J. Alekna. 

Paprašė kantrybės

Jis paprašė dar šiek tiek  kantrybės ir nuramino šiauliečius, patikindamas, kad eismo trikdžiai bus panaikinti jau po kelių savaičių. „Darbus planuojame pabaigti iki Joninių. Svarbu paleisti važiuojamąją dalį. Gal dar kažkiek krapštysimės, bet jau eismui netrukdysime. Darome viską, kad darbai būtų kuo greičiau baigti“, – sakė UAB „Šiaulių plentas“ generalinis direktorius.

Etaplius.lt primena, kad Šiaulių miesto savivaldybės duomenimis, bendra viaduko kapitalinio remonto kaina sieks 2,1 mln. eurų. Už tą pačią sumą nuo Dubijos iki J. Jablonskio gatvės ketinama įrengti 2,5 metro pločio dviračių taką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite