Angle down Atgal

Ves­tu­vių įpro­čiai ne­si­kei­čia – rugpjū­tis iš­lie­ka po­pu­lia­riau­sias me­tas tuok­tis

Ša­ly­je įves­tas ka­ran­ti­nas iš pir­mo žvilgs­nio galė­jo jau­na­ved­žiams su­jauk­ti va­sa­ros pla­nus. Vis dėlto ves­tu­vių da­tos re­zer­va­cijų duo­me­nys to ne­pat­vir­ti­na – šiais me­tais dau­giau­sia po­rų, kaip įpras­ta, ke­ti­na su­si­tuok­ti pa­sku­tinįjį va­sa­ros mėnesį.

Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausios santuokų datos šiemet turėtų būti du rugpjūčio šeštadieniai – rugpjūčio 8 ir 22 dienos. Šiomis dienomis žiedus ketina sumainyti po daugiau kaip 150 porų. Nedaug nuo šių datų atsilieka ir paskutinysis liepos šeštadienis – liepos 25 diena.

Praėjusiais metais prieš artėjančią vasarą pagal vestuvių rezervacijas populiariausi buvo du paskutinieji liepos savaitgaliai, o metų pabaigoje tapo aišku, kad absoliučiai populiariausia vestuvių data 2019 metais buvo rugpjūčio 17-oji, kai žiedus sumainė iš viso 472 poros. Jaunavedžiams patrauklūs buvo ir kiti du rugpjūčio savaitgaliai – rugpjūčio 24-ąją Lietuvoje susituokė 456 poros, o rugpjūčio 10 dieną – 448.

Tad šiais metais išankstinės vestuvių datų rezervacijos byloja, kad vestuvių mados bent jau šia prasme šiemet nesikeis – rugpjūtis ir vėl bus populiariausias vestuvių mėnuo.

Šie metai palankūs skaičių mėgėjams. Tai galbūt yra viena iš priežasčių, dėl ko gausaus jaunavedžių skaičiaus šalies metrikacijos skyriai turėtų sulaukti ir birželio 20-ąją.

Na, o ypatingiems skaičių deriniams itin patrauklus buvo šių metų vasaris. Pavyzdžiui, vasario 20-ąją žiedus sumainė net 181 jaunavedžių pora, dar 162 santuokos registruotos vasario 22-ąją. Populiari data buvo ir šv. Valentino diena – šiemet vasario 14-ąją santuokos įžadais apsikeitė 111 porų.

MEPIS sistemoje, į kurią patenka duomenys iš visų šalies metrikacijos skyrių, praėjusiais metais užregistruota apie 21 tūkst. santuokų.

Registrų centro informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite