REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Balandžio 9 d. 08:02

Vertingi patarimai verslininkams: kada kreiptis į skolų išieškotoją?

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


171026

Neapmokėtos klientų sąskaitos, augantys įsiskolinimai, skambučių ignoravimas – tai problemos, su kuriomis neretai susiduria smulkaus ir vidutinio verslo savininkai, o dabartinėje ekonominėje situacijoje jos pasitaiko vis dažniau.

Verslininkai ir be skolų surinkimo turi nemažai kitų rūpesčių, todėl šią naštą geriausia patikėti tuo užsiimančiai įmonei, su kuria atsiskaitysite sėkmingo pinigų išieškojimo iš skolininko atveju. Skolų išieškojimas nėra paprastas procesas, o jį išmanantys profesionalai padės atgauti prarastus pinigus, kad jūs galėtumėte skirti daugiau laiko tolimesnei verslo plėtrai.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį ieškodami tikrai gero skolų išieškotojo ir ar jis jums apskritai reikalingas? Pirmiausia, išsiaiškinkime kada jūsų verslui reikėtų kreiptis į skolų išieškotojus.

7 požymiai, kad jums reikalinga skolų išieškojimo agentūra:

Nauji klientai nereaguoja į jūsų bandymus atgauti skolą;

Susitarėte dėl mokėjimų plano, bet klientas vėluoja pervesti pinigus;

Klientas neprisiima atsakomybės dėl skolos;

Klientas skundžiasi dėl jūsų verslo, produkto ar paslaugos, kad išvengtų skolos mokėjimo;

Klientas turi ilgą finansinio nemokumo istoriją;

Praleidžiate daug laiko prie vieno nemokaus kliento, neretai – kitų klientų sąskaita;

Turite priežasčių įtarti, kad klientas negali arba nenori apmokėti sąskaitų.

Jeigu jūs nusprendėte, kad atėjo laikas pasamdyti skolų išieškojimo agentūrą, svarbu atskirti gerą įmonę nuo prastos. Ieškokite tokios skolų išieškojimo įmonės, kurios darbuotojai būtų patyrę, profesionalūs bei gerai susipažinę su teisiniu išieškojimo procesu. Toli gražu ne visos agentūros tai siūlo!

5 patarimai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis skolų išieškojimo agentūrą:

Pasitikėkite rekomendacijomis. Draugai ar patikimi verslo partneriai, susipažinę su jūsų atstovaujama verslo šaka, gali turėti ankstesnės patirties su kuria nors skolų išieškojimo įmone. Pasikalbėkite su pažįstamais arba paieškokite naudingų atsiliepimų internete.

Paieškokite informacijos internete. Ar skolų išieškojimo įmonė turi savo interneto svetainę, kurioje būtų aiškiai pateikta informacija apie jos siūlomas paslaugas ir nurodyti įmonės kontaktai? Į tai svarbu atsižvelgti ieškant patikimos skolų išieškojimo įmonės.

Paklauskite apie atsiskaitymus. Nebijokite užduoti klausimų. Už ką konkrečiai turėtumėte mokėti skolų išieškojimo proceso metu? Ar įmonė pritaiko mokestį už darbą tik tuomet, kai skolų išieškojimas yra sėkmingas, ar yra papildomų mokesčių?

Pasikalbėkite gyvai. Visada gerai yra susitikti ir pasikalbėti su agentūra gyvai. Žinoma, dabartinė situacija sukelia įvairių iššūkių, tačiau nepatingėkite bent jau surinkti įmonės atstovo telefono numerį arba susitarti dėl virtualaus susitikimo. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip skolų išieškotojai bendrauja su jumis, ar atsižvelgia į jūsų pageidavimus ir kaip dažnai ketina pateikti jums informaciją apie skolos išieškojimo procesą.

Didesnė įmonė – ne visada geriau. Didelė, visoje šalyje paslaugas teikianti įmonė nebūtina yra geresnis pasirinkimas už mažesnę vietinę skolų išieškojimo firmą. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių, agentūros stipriųjų pusių ir jos pasiekimų.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA