Angle down Atgal

Vertimų biuras ir marketingo agentūros: kodėl svarbu bendradarbiauti?

Dauguma marketingo agentūrų pastaruoju metu susiduria su milžinišku darbo krūviu. Jų paslaugomis naudojasi tiek įmonės, tiek įvairios organizacijos ar institucijos, norinčios didinti savo žinomumą ir pardavimus, plėsti vartotojų ratą, vykdyti vientisą ir patrauklią komunikaciją. Tad nenuostabu, kodėl šių agentūrų partnerių sąraše vis dažniau atsiduria vertimų biuras.

Galimybė dirbti su didesniais projektais

Dideli projektai su žinomais prekių ženklais – tai tikriausiai daugelio marketingo ir kūrybos agentūrų svajonė. Dažniausiai jie reikalauja itin daug pastangų, darbo ir ne ką mažiau laiko. Tačiau ne visos agentūros tam turi pakankamai išteklių, iš kurių pagrindiniai yra darbuotojai. Dėl šios priežasties kartais tenka atsisakyti ambicingų planų.

Įgyvendinant didelius projektus, darbuotojams tenka milžiniškas darbo krūvis. Todėl labai svarbu atidžiai sudėlioti kiekvieną žingsnį – juk nuo to ir priklauso projekto sėkmė.

Marketingo ir kūrybos agentūrų atstovams, gavusiems išskirtinį pasiūlymą, tačiau abejojantiems darbo našumo pakankamumu, gali praversti vertimų biuras (Vilnius ir kiti miestai tikrai nudžiugins jų gausa). Jo specialistai puikiai išmano komunikacijos ir kūrybos subtilybes, todėl gali padėti greičiau ir sėkmingiau įgyvendinti didelio masto užduotis.

Pagalba kuriant ir verčiant turinį

Priežasčių, kodėl marketingo ir kūrybos agentūroms apsimoka bendradarbiauti su vertimų biuru, yra labai daug ir įvairių. Vykdant komunikaciją socialiniuose tinkluose (pavyzdžiui, „Facebook“, „Instagram“, „LinkedIn“), kuriant reklamas ir atliekant kitus strategijos darbus turinio rašymas (angl. copywriting) yra neatsiejama proceso dalis. Vertimų biuro darbuotojai išmano tekstų, skirtų tinklalapiams, el. parduotuvėms, mobiliosioms programėlėms, įvairioms el. platformoms, kūrimą ne tik lietuvių kalba.

Paslaugų spektrą sudaro ir kūrybiniai vertimai, kurie ypač aktualūs socialiniuose tinkluose. Juos apima rinkodarai skirtos žinutės, produktų bei paslaugų aprašymai. Patyrę žodžio meistrai žino, kaip sukurti ir tinkamai išversti tekstą, kad jis būtų įtraukiantis, paveikus. Būtent tokia žinutė bene geriausia priemonė, padedanti didinti prekių ženklo žinomumą ir skatinti pardavimus.

Darbas, kuriam reikia išskirtinių žinių ir įgūdžių

Vertimų biuras – tai partneris, kuris gali reikšmingai prisidėti prie marketingo ir kūrybos agentūrų sėkmės. Dirbant su tarptautiniais partneriais dažnai prireikia atgalinio vertimo (angl. back translation) paslaugų. Norint sėkmingai adaptuoti užsienio kalba parašytą reklamą, reikia turėti atitinkamų įgūdžių.

Šis procesas toli gražu nėra toks lengvas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Viena kalba tekstas gali atrodyti ir skambėti labai patraukliai, tačiau kita – būti visiškai nesuprantamas. Todėl, norint išvengti klaidų, rekomenduojama pasikliauti profesionalais ir gimtakalbiais specialistais.

Šiuolaikinių komunikacijos sprendimų pritaikymas ir ne tik

Vis didesnį vaidmenį rinkodaroje ir komercijoje šiais laikais atlieka vaizdo ir garso medžiaga. Ji ypač populiari reklamuojant paslaugas ir prekes. Vertimų biuro specialistai gali padėti sukurti, išversti ir titruoti tokius vaizdo siužetus, taip pat iššifruoti, užrašyti garso medžiagą.

Jei svarstote, ar vertimų biuras turėtų atsidurti jūsų partnerių sąraše, įsitikinti padės dar keletas argumentų. Savo srities žinovai teikia profesionalias maketavimo paslaugas, be to, gali peržiūrėti jau sumaketuotus tekstus: patikrinti, ar turinys pateiktas tvarkingai, nėra praleistų vietų ir panašiai. Čia taip pat verta paminėti priešspausdintinės versijos ir nepriklausomo vertėjo peržiūrą (angl. Independent review, (3rd Part QA)), kuri leidžia užtikrinti aukščiausios kokybės turinio pateikimą.

Šiais laikais marketingo ir kūrybos agentūroms iššūkių netrūksta. Tačiau ne visoms iš jų pakanka žmogiškųjų išteklių. Jei darbuotojams tenka neadekvatus krūvis, tikėtis ilgalaikės sėkmės – pakankamai naivu. Todėl bendradarbiavimas su kalbinių paslaugų teikėju gali būti tikras išsigelbėjimas. Vertimų biuras – tai patikimas pasirinkimas, leidžiantis pasiekti maksimalių rezultatų per minimaliai laiko.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite