Angle down Atgal

VERT: spalį šildymo kaina turėtų būti 13 proc. mažesnė nei prieš metus

Šių metų spalį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina turėtų būti apie 13 proc. mažesnė nei tą patį laikotarpį pernai, prognozuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Prognozuojama, kad vidutinė spalį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina sieks 4,29 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh), kai prieš metus siekė 4,94 cento už kilovatvalandę.

Prognozuojama, kad spalį tarp penkių didžiųjų miestų už šilumą mažiausiai mokės Šiaulių, daugiausia – Panevėžio gyventojai.

Kaip nurodo VERT, atitinkamai per metus šilumos kainos Vilniuje mažėjo 20,97 proc., Panevėžyje – 15,19 proc., Šiauliuose – 14,52 proc., Kaune – 12,41 proc., Klaipėdoje – 7,69 proc.

Tarp mažesnių miestų, kaip prognozuojama, mažiausiai už šilumos kilovatvalandę mokės Utenos vartotojai (3,80 cento kWh su PVM), daugiausiai – Biržų (8,84 cento už kWh su PVM).

„Nors Biržuose šilumai gaminti naudojamo kuro struktūroje 90 proc. sudaro biokuras, tačiau čia šilumos kaina išlieka aukšta dėl naudojamo biokuro rūšies (dalį naudojamo biokuro sudaro medienos granulės) ir mažesnio realizuojamos šilumos kiekio“, – teigia VERT.

VERT prognozuoja, kad ženklų šilumos kainos mažėjimą pajus Vilkaviškio vartotojai – per metus kaina mažėja nuo 8,25 cento už kWh su PVM iki 7 centų už kWh su PVM (15,15 proc. kainos mažėjimas), Vilniaus rajono (Nemenčinės) vartotojai – kaina mažėja nuo 8,71 cento už kWh su PVM iki 6,79 cento už kWh su PVM (22,04 proc. kainos mažėjimas), Trakų – nuo 8,01 cento už kWh su PVM iki 6,68 cento už kWh su PVM (16,60 proc. kainos mažėjimas).

Į prognozuojamas spalio šilumos kainas įskaičiuota vidutinė šių metų rugpjūčio biokuro (žaliavos kartu su transportavimu) kaina – 120,52 euro naftos ekvivalente (tne). Per metus, anot VERT, vidutinė biokuro (žaliavos kartu su transportavimu) kaina sumažėjo 26,53 proc. (praeitų metų rugpjūtį buvo 164,05 euro tne).

Į prognozuojamą spalio šilumos kainą įskaičiuota vidutinė gamtinių dujų kaina (1,3 euro tne). Vidutinė gamtinių dujų kaina per metus sumažėjo 29,05 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite