Angle down Atgal

Verslui raginant atidėti bankų mokestį, valdantieji aiškina, jog reikia pinigų pensijoms

Lietuvos verslo ir bankų asociacijoms raginat Seimo narius neskubėti su kitų metų biudžetu priimti bankų turto mokesčio, valdantieji aiškina, kad jis reikalingas – jo pajamos būtų naudojamos didinti pensijas.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus sako, kad dabar nėra priežasčių skubiai ir neįvertinus galimų pasekmių apmokestinti bankus.

„Nėra priežasčių (skubėti – BNS), nėra jokios epidemijos, gaisro, potvynio ar maro, tokiu brutualiu būdu, neatsakius į eilę klausimų, įvedinėti mokestį“, – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto klausymuose trečiadienį pareiškė V. Sutkus.

Jis siūlo svarstymus dėl mokesčio atidėti iki pavasario.

Tačiau komiteto vadovas „valstietis“ Valius Ąžuolas apgailestavo, kad Seime skinasi kelią pensijų didinimas, kuriam reikia pinigų.

„Yra bėda, kad mokesčių pakėlimą atidėjom, o pensijų kėlimą įdėjom. Ką su pensininkais daryti?“ – teigė parlamentaras.

V. Sutkus pasiūlė valstybei parduoti tūkstančius nenaudojamų pastatų. Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vadovas Mantas Zalatorius teigė, kad prieš išlaidaujant reikia pagalvoti iš kur gauti pinigų tam.

„Versle mes pirmiausia užsitikriname pajamas, o paskui galvojame apie išlaidas“, – pareiškė jis.

V. Sutkus, be to, klausė, kodėl ketinama apmokestinti tik bankus, o ne kitą verslą.

„Kodėl bankai? Gal koks kerštas bankams? Gal paskolų nedavė? Kodėl ne iš baldų pramonės, ne iš chemijos? Ar tai lemia ideologinės priemonės? Nemėgstami bankai? Tai nubauskime juos mokesčiais?“ – retoriškai kalbėjo jis.

Po valandą trukusių diskusijų komitete nutarta dar kartą bankų turto apmokestinimą aptarti kitą savaitę.

Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektą registravęs valdančiuosius remiančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Zbignevas Jedinskis siūlo apmokestinti didesnį kaip 300 mln. eurų bankų, kredito unijų bei kitų paskolų bendrovių turtą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite